Dinamo na ruské půdě potvrdilo, že skupinu Evropské ligy na podzim neopanovalo náhodou, do odvety v Záhřebu si přivezlo jednobrankový náskok a také tři vstřelené branky. Krasnodar nečeká zajisté vůbec jednoduchá práce k otočení celého dvojzápasu, skórovat musí minimálně dvakrát, chorvatský celek přitom na evropském poli z posledních osmi případů ještě nepadl.
Je otázkou, zda domácím přišla vhod nucená pauza z minulého víkendu, neboť očekávané derby chorvatské ligy s Hajdukem bylo odloženo kvůli objevení nákazy nemoci COVID-19 u splitského výběru. Kapitán Arijan Ademi si každopádně nestěžoval. Ba naopak. "Odpočinuli jsme si, zároveň jsme dobře trénovali. Já si myslím, že budeme připraveni," ujišťoval fandy.
Zoran Mamič, trenér Purgeri, nemá v podstatě žádné potíže s absencemi. Nově se akorát bude muset vypořádat s tou v podobě Bartola Franjiče, jemuž se nakumulovaly žluté karty, stále je jinak zdravotně indisponovaný Sadegh Moharrami. "Sice jsme v Rusku získali dosti pozitivní výsledek, zatím ale nic neznamená. Až tento čtvrtek rozhodne," dobře si uvědomoval Ademi.
Už počtvrté během tohoto ročníku Dinamo narazí na protivníka z východu Evropy. V hlavní fázi evropských pohárů ani jednou neprohrálo s moskevským CSKA, ani napotřetí s nynějším sokem se pak neúspěch nekonal. "Krasnodar je pořád velmi nebezpečným protivníkem. Má totiž skvělé individuality. Všichni musíme vědět, jak na ně reagovat," pokračoval Ademi.
Na týmu kouče Murada Musajeva se možná v úvodním duelu podepsala jakási nerozehranost, pro něj bylo totiž měření sil se Záhřebany vůbec prvním v kalendářním roce 2021. Přitom ani na domácí scéně se mu následně nezadařilo, v Ruském poháru nestačil doma na Soči. I proto je zkrátka mírně favorizovaný jeho sok, byť ten aktuálně vyhrát za cílem postupu nemusí.
V úplně nejlepším rozpoložení Býci jednoduše nejsou. Chybět jim nyní budou pouze zranění Cristian Ramírez a Dmitrij Stockij. "V Krasnodaru jsme ztráceli míč. V tomto ohledu vidím prostor pro zlepšení," mínil Ademi. "Můžeme být silnější a silnější. I když na začátku sezóny jsme byli pod tlakem a teď jsou očekávání určitě menší, byla by škoda nekvalifikovat se dál."
Dinamo Záhřeb (CRO) - FK Krasnodar (RUS) | ||
![]() | 1 : 0 (1:0) | ![]() |