29.09.2016 19:00 CET
3 : 1
(1:0)

EL není Bundesliga. Schalke znovu slaví vítězství

Slavný klub z Gelsenchirkenu vstoupil do sezony příšerně a proto si chtělo Schalke náladu spravit alespoň v Evropské lize. Zde se mu před dvěma týdny proti Nice podařilo vyhrát, což je něco, co letos Weinzierlovi svěřenci v Bundeslize ještě nezažili.

Že by to snad dnes ve Veltins Areně proti rakouskému mistrovi ze Salcburku mohlo být lepší, než v předchozích zápasech německé nejvyšší soutěže, ukázala už patnáctá minuta. Tehdy se ve vápně do šance dostal Goretzka a na dva pokusy už gólmana Walkeho dokázal překonat. Zatímco s první střelou si brankář Rudých býků ještě poradil, proti pohotové dorážce hlavou už byl bezmocný.

O čtvrt hodiny později mohl vedení Königsblauen navýšit Alessandro Schöpf, ale zkušený gólman tentokrát zasáhl. Dvoubrankový náskok domácích tak přišel až ve druhém poločase, kdy na jeho úplném začátku poslal míč do šestnáctky víceméně nazdařbůh Benedikt Höwedes, avšak tečoval ho Cáleta-Car a balon skončil v síti.

Další ránu dostali Salcburští o deset minut později, kdy domácí rozehrávali rohový kop. Po obrovském závaru před Walkeho brankou se k míči nakonec dostal kapitán Schalke Höwedes a i jako obránce ukázal svůj um, když akrobatickým způsobem zvýšil na 3:0. V šedesáté minutě už to tedy vypadalo na konec nadějí hostů z Rakouska na přijatelný venkovní výsledek.

Ralph Fährmann však čisté konto přeci jen neudržel. Jiskřičku naděje na senzační obrat pro Rudé býky vykřesal Soriano, když ve dvaasedmdesáté minutě parádní ranou brankáře Schalke 04 překonal.

Další branku však už utkání nepřineslo a tak se borci z Gelsenkirchenu vyhřívají se šesti body v čele skupiny I - naopak Salcburk už musí zabrat, pokud chce pomýšlet na účast v jarním play off.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com