29.09.2016 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

KAA Gent - Konyaspor 2:0

Belgický Gent dokázal zdolat turecký Konyaspor a po výhře 2:0 si připsal do tabulky velmi důležité tři body. O svém vítězství rozhodl již v prvním poločase, kde vsítil obě své branky. V tabulce skupiny H se posunul na druhou pozici se čtyřmi body a před třetí Bragou má náskok tří bodů. Naopak turecký výběr si cestu za postupem hodně zkomplikoval, nemá na kontě ani bod a patří mu čtvrtá příčka s negativním skóre 0:3.

KAA se dostalo do vedení ze své první vážnější možnosti krátce po odehrané čtvrthodině. Po akci středem hřiště a následném centru z levé strany od Asareho chtěl hlavičkovat Coulibaly, u míče byl dříve brankář Kirintili a vyboxoval ho před sebe. Měl smůlu, že balón skončil na kopačce Kennyho Saiefa a ten ho zblízka z voleje poslal doprostřed branky. Ve 20. minutě mohl belgický klub zvýšit svůj náskok a znovu u toho byl Saief.

Ten vnikl do šestnáctky soupeře po pravém křídle a přihrávkou ještě našel lépe postaveného Coulibalyho, jenže ten ve stoprocentní možnosti selhal a vůbec netrefil prostor tří tyčí. Po půl hodině hry se po několika hlavičkových soubojích dostal do akrobatockého zakončení Aasare, ale střelou přes hlavou nemířil přesně. Domácím to příliš vadit nemuselo, ve 33. minutě pojistil náskok Gentu pětadvacetiletý brazilský záložník Renato Neto.

Po hezké kombinační souhře našel Miličevič svým nadýchaným pasem osamoceného Neta, jenž ze sedmi metrů uklidil míč hlavou do sítě kolem bezmocného brankáře Kirintiliho. Gent pokračoval v ofenzivním pojetí také po změně stran, v 54. minutě střílel po přihrávce od N'Dongaly francouzský hráč Perbet ze středu pokutového území a Kirintili výborným zákrokem jeho pohotovou střelu z otočky zneškodnil.

Zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem znovu potrápil defenzívu tureckého týmu aktivní Coulibaly, který se po kolmici dostal ke střele z levé strany, avšak z úhlu napálil dobře postaveného strážce Konyasporu. Ve zbývajícím průběhu se Konyaspor k ničemu nedostal, Gent působil velmi zkušeným dojmem a zápas dohrál v naprostém klidu. Gent v příštím kole bude bojovat o body se Šachtarem Doněck, turecký tým přivítá Bragu.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, kaagent.be