06.08.2015 20:05 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Trnava - PAOK Soluň 1:1

Trnava nedokázala zlomiť v 3. predkole EL grécky odpor a po výsledku 1:1 (1:0) sa s pohárovou Európou lúči.

Solún si do Zlatých Moraviec, kde sa zápas hral, priviezol náskok 1:0. Celé stretnutie v Grécku hral pritom o hráča v poli menej. Červenej karte sa nevyhol ani na trnavskej pôde. Avšak ani tentoraz to výsledok výraznejšie neovplyvnilo. V 10. minúte Mak nebol v ofsajde a dostal sa k strele. Zakončenie slovenského reprezentanta z uhla minulo bránu a diváci neúspešnému strelcovi pripomínali slovanistickú minulosť. V 11. minúte hostia skórovali. Presadil sa Korovesis, ale jeho radosť prekazil signalizovaný ofsajd. V 33. minúte brankár Olsen fauloval Saba a rozhodca nariadil pokutový kop. Faulovaný Sabo ho s prehľadom premenil a Trnava išla v tej chvíli do predĺženia - 1:0. V 38. minúte mohol vyrovnať Pelkas, ale trafil hlavu Mystakidisa. Grécky hráč tým pádom podržal Kamenárovi čisté konto.

Tri minúty po začiatku 2. dejstva lopta padla na hlavu Kostantinidisovi a Kamenár bol prekonaný - 1:1. Trnava na prípadný postup potrebovala zaknihovať dva ďalšie góly. V 54. minúte sa Mak znova vyhol ofsajdu a zoči voči Kamenárovi neuspel. V 67. minúte zasiahol Skondras hráča Trnavy v šestnástke a uvidel červenú kartu. S koncom zápasu sa Trnava snažila útočiť, hostia pre zmenu podnikali kontry. V 3. minúte nadstaveného času potiahol Sabo po ľavej strane, našiel vo vápne Mikoviča, ale útočník domácich trafil iba Olsena. Trnava opustila pohárovú Európu po remíze 1:1 (1:0) so zdatným súperom a prehre 0:1 v Solúne. Konečnou pre Spartak teda bolo 3. predkolo Európskej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;rtvs.sk