06.08.2015 20:15 CET
3 : 3
(0:2)

Slovan Bratislava - FK Krasnodar 3:3

Bláznivý duel videli diváci na Pasienkoch, kde sa Slovan pokúsil o zázrak na úkor FK Krasnodar. Po prehre 2:0 v Rusku mal čo robiť, aby manko dohnal, lenže vymaľované bolo už v prvej štvrťhodine. Hostia dosiahli dva góly a tak mali postup vo vrecku. Nič na tom nezmenil ani famózny Vittek a jeho hattrick, belasých zničili dve penalty a skrat Gorosita. Šesť gólov znamenalo výsledok 3:3.

Duel sa ešte ani poriadne nestihol rozbehnúť a už bolo vymaľované. Hostia si totiž poistili náskok 2:0 ďalšími dvomi zásahmi a tie na ihrisku súpera znamenajú pre hostiteľa väčšinou konečnú. V 7. minúte prišiel ďalší skrat Gorosita v pohári, keď tentoraz spôsobil zbytočnú penaltu a Krasnodar viedol - 0:1. To nebolo všetko, o pár minút z bránkovej čiary Hudák vykopával šancu na druhý gól. To ešte síce Slovan prežil, ale ďalší útok už hostia premenili na 0:2. Mucha si na tvrdú strelu nesiahol a o postupe bolo rozhodnuté.

O štyri minúty neskôr prešiel cez obranu Slovana Smolov ako nôž maslom, ale nezakončil presne. Slovan od inkasovania zachránilpotom fantastický Muchov zákrok po delovke Ariho. Po polhodine hry domáci mali dve pekné akcie. Milinkovičov center tesne minul bránku súpera, následne potiahol akciu Kubík, z jeho práce ťažil peknou strelou Milinkovič. Brankárovi súpera lopta vypadla, no pred dobiehajúcim Vittekom ju obrancovia stihli upratať do bezpečia. Slvan sa už do polčasu k slovu nedostal a preto výsledok 0:2 platil aj do konca 45. minúty.

Druhý polčas už bol o niečom inom. Slovan sa pokúsil s výsledkom niečo spraviť a začal hrať. Dikan ešte možnosť Kubíka z uhla v 54. minúte vyrazil, ale na hlavičku Vitteka po rohu už bol prikrátky. Slovan znížil na 1:2. Gólmana potom natiahol peknou ranou Milinkovič, ale o niečo neskôr skvelý Vittek potešil fanúšikov druhým zásahom a vyrovnaním na 2:2. Krásne ho vysunul Gonzalez a matador už len umiestnil loptu k žrdi. V 67. minúte zatočil z rohového kopu Milinkovič loptu do šestnástky, avšak po dobrom odraze ju nedokázal nik doklepnúť do siete súpera. Prešli však iba tri minúty a Muchovo výborné vybehnutie zmarilo ďalšiu príležitosť Smolova.

Posledné slovo domácich mal opäť Vittek a to 13 minút pred koncom. Akciu z pravej strany zakončil nikým nekrytý hrdina MS 2010 v JAR a bolo 3:2. Pozitívne sa konečne ukázal aj Gorosito, ktorý sa na akcii podieľal. V závere sa šance striedali na oboch stranách. Najprv to bola Ariho prudká rana tesne vedľa Muchovej bránky, následne po Oršulovom centri z rohu ihriska lopta nesadla na strelu z prvej Vittekovi, ktorý mohol pridať štvrtý gól. V závere prišiel ešte zbytočný faul Podaného a po penalte hostia vyrovnali na 3:3. Slovan ani Trnava svoje duely neprehrali, ale končia. Žilina to pre zmenu obrátila naopak.

Autor: Ľubomír Hudačko