18.07.2013 17:30 CET
2 : 2
(0:1)

Mladost Podgorica - FK Senica 2:2

Dobrá východisková pozícia, mohla však byť ešte lepšia. Senica v Čiernej Hore dvakrát vyhrávala, ale nakoniec berie "len" remízu 2:2. Pozitívom však sú dva góly na ihrisku súpera, čo môže dávať väčšie šance do odvety. Vyrovnanie ale prišlo len päť minút pred koncom, čo môže mrzieť.

Už v nových dresoch nastúpili hostia zo Senice vo veľkej horúčave proti miestnej Podgorici. Úvod zápasu bol opatrný, oba tímy sa sústredili na štandardné situácie. Tak tomu bolo aj v 16. minúte, keď sa do lopty oprel tvrdou strelou Diviš. Brankár si však poradil. Neskôr sa po rohovom kope pre zmenu zastreľoval Jirásek, ale mieril len málo razantnú loptu. Slováci mali miernu prevahu a dostávali sa nadostrel brány početnými rohovými kopmi. Domáci hrozili väčšinou len platonicky, pred bránou Šullu si dobrú šancu vyprodukovať nedokázali. Po polhodine hry sa však skóre menilo a na slovenskú radosť doma sa tešili krajania. Pekný center vo vápne hlavičkou zavesil do siete Kalabiška - 0:1. Domáci boli gólom otupení a už rozmýšľali, čo podniknú po prestávke.

Hneď v úvode druhého dejstva mohol vyrovnať Taku, ale svoju strelu namieril len nad bránu a Šulla sa preto nemusel vzrušovať. Onedlho sa však dopustil vo vápne faulu Cristovam a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si zobral na zodpovednosť Kňaževič a aj keď Šulla vystihol smer strely, vyrovnaniu nezabránil - 1:1. Po hodine hry mohli Čiernohorci už vyhrávať, ale strela Savičeviča šla len do bočnej siete. Ten istý hráč potom pohrozil Šullovi opäť, ale brankár bol pozorný. Do dobrej šance sa v 77. minúte pre zmenu dostal senický Diarrassouba a ľavačkou sa nemýlil - 1:2. Presná strela znamenala už druhý gól na ihrisku súpera, čo stavalo do pozície favorita práve Pagáčovcov. Lenže domáci sa nevzdali a druhý gól pridali aj oni. Taku päť minút pred koncom dobrou strelou vyrovnal po rýchlej kontre a preto duel víťaza nemal. Do odvety si však dobrú východiskovú pozíciu vytvorili naši krajania.

Autor: Ľubomír Hudačko