03.10.2013 21:05 CET
3 : 0
(2:0)

Ludogorec Razgrad - Dinamo Záhřeb 3:0

Zřejmě největším překvapením dosavadního průběhu Evropské ligy jsou výkony bulharského mistra Ludogorce Razgrad. Po PSV si smlsl i na Dinamu Záhřeb, které má s evropskými poháry daleko více zkušeností než on, a nasázel mu hned tři branky. Dvě mu přitom hosté vlastními chybami darovali vlastně úplně sami.

Ludogorec vstoupil do utkání v Sofii, jak nejlépe mohl. Ve 12. minutě se centr Fábia Espinha dostal k Marcelinhovi, který balón ještě prodloužil za sebe na zadní tyč na Juninha Quixadu, jenž z blízkosti pohodlně zakončil. Dinamo sice mohlo záhy vyrovnat, jenže proti dělovce El Arbiho Soudaniho se fantasticky vytáhl brankář Stojanov.

Ve 34. minutě přidali svěřenci kouče Stojča Stoeva další zásah. Obrovskou hrubici přitom vyrobil gólman Zelenika, jenž vykopl balón tak nešťastně, že se dostal k Nizozemci Misidjanovi, jenž nádhernou střelou o tyč trestal. El Arbi Soudani měl do přestávky ještě jednu možnost, opět si však perfektním zákrokem poradil Stojanov.

Bulharský muž v rukavicích frustraci alžírského forvarda ještě více prohloubil po změně stran, potřetí dokázal nejnebezpečnějšího hráče záhřebského celku vychytat. A když Dinamo v 61. minutě zase úplně zbytečně chybovalo v zadních liniích, bylo o vítězit tohoto balkánského střetnutí rozhodnuto.

Tentokráte si El Arbi Soudani spolu se zkušeným Šimuničem tenhle moment na facebook určitě nevyvěsí, jelikož oba svou špatnou rozehrávkou nabídli snadný gól Djakovovi. Na tuhle branku hosté nemohli najít žádnou odpověď, Razgrad si ve zbytku střetnutí udržel pohodlný náskok a dokráčel ke své druhé výhře ve skupině.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com