04.10.2012 21:05 CET
3 : 0
(2:0)

PSV Eindhoven - SSC Neapol 3:0

Mělo to být vyrovnané utkání dvou silných soupeřů, ale nakonec bylo vše jinak: PSV si s Neapolí vůbec nedělalo hlavu a odevzdaného soupeře porazilo zaslouženě vysokým skóre 3:0.

Nizozemský celek šel do utkání s vědomím, že cokoliv jiného než bodový jej po úvodní prohře s Dněpropetrovskem odsoudí do prekérní situace, a ve "zkoušce ohněm" obstál výborně; italské lize vévodící Neapol naopak po úvodní drtivé porážce AIK poznala poprvé chuť prohry. Branky zařídili Jeremain Lens, Dries Mertens a Marcelo.

PSV do utkání vstoupilo mnohem aktivněji, a když se v 19. minutě poprvé měnilo skóre, měl už za sebou italský gólman Antonio Rosati dva zákroky proti střelám Narsingha a van Bommela. Gólová akce se zrodila z kopačky Timothyho Derijcka, který vyslal dopředu dlouhý míč; ten zpracoval Lens a střelou do pravého dolního rohu propálil Rosatiho - 1:0.

Neapolský brankář se poté musel činit proti přízemní ráně Atiby Hutchinsona, ale čtyři minuty před poločasovou pauzou kapituloval podruhé. Narsingh předložil na hranici pokutového území míč Mertensovi a belgický záložník jej poslal do horního rohu hostující brány - 2:0.

PSV i nadále tlačilo a Rosati se v brance nenudil, avšak ani jeho dobrá práce proti šlapající nizozemské ofenzivě nic nezmohla. Frustrovaný brankář potřetí kapituloval v 53. minutě - krátce poté, co kvalitním zákrokem vyrazil Derijckovu hlavičku na roh. K tomu se však postavil Mertens, ve vápně se nejlépe zorientoval Marcelo a byl z toho další zářez - 3:0.

A ani v závěru utkání se napoletánci nezmohli na nějaký symbolický tlak - i nadále to byl Eindhoven, kdo se snažil vylepšit si co nejvíc gólové skóre. V závěrečné půlhodině se jen samotný Mertens dostal do tří dobrých šancí, ale ani on, ani Hutchinson už Rosatiho nepřekonali.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com