25.10.2012 19:00 CET
2 : 1
(0:0)

Lyon nakonec Bilbao udolal a dál vládne své skupině

Tři zápasy, tři výhry. Olympique Lyon zatím v Evropské lize válí a dnes to odnesl Athletic. Španělé sice dokázali Gomezem zareagovat na vedoucí gól Lisandra, jenže šest minut před koncem rozhodl o výsledku 2:1 pro domácí Briand. Lyon tak má plný počet bodů, Athletic naopak ztrácí druhou postupující Spartu už pět bodů.

První poločas utkání příliš vzruchu nenabídl. Lyon ani Athletic se nedostávaly do příliš mnoha šancí a vyložené gólovky v úvodní dějství nebyly k vidění vůbec. Hosté měli největší šanci v šestadvacáté minutě, když prudce střílel po úniku po pravé straně Aduriz a Vercoutre měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. Deset minut nato mohl stejný hráč skórovat, tentokrát jej o výhodnou pozici připravil dobrým skluzem Lovren.

Domácí francouzský favorit se do příležitosti dostal až na samém sklonku poločasu. Malbranque obral soupeře na polovině hřiště a namířil si to k brance. Z nějakých dvaceti metrů natáhl ke střele, nicméně Iraizoz dobře vyrazil. Vzápětí pálil po přihrávce ze strany nad Lisandro Lopéz.

Vstup do druhé části utkání vyšel o mnoho lépe Lyonu. Po mrtvějších osmi minutách se najednou na pravé straně dostal k míči Reveillere, který nacentroval do vápna a Lisandro Lopéz ze zhruba dvanácti metrů hlavičkou na zadní tyč překonal Iraizoze - 1:0. Chvíli poté zkoušel štěstí Luciano Monzon, jehož střelu z dálky však brankář Bilbaa zkrotil.

Hned za minutu měli obrovskou šanci i hosté. Susaeta obešel vyběhnuvšího Vercoutra, centr otřel o břevno a dorážku absolutně nezvládl Aduriz, jenž netrefil bránu. Lyon se ani nestihl vzpamatovat a Susaeta šel opět sám na bránu, tentokrát volil zakončení, ale jeho oblouček skončil mimo tři tyče.

Velké věci se děly po sedmdesáté minutě, když se oba týmy dostaly po rychlých útocích do zajímavých pozic, ale vždy skončilo jen u náznaku šance. Ne tak v 73. minutě, když Batefimbi Gomis střílel jen těsně vedle. Za minutu pak měl Iraizoz co dělat s přímým kopem Monzona, jenž chytře podstřelil zeď.

Závěr zápasu nabídl parádní podívanou. V devětasedmdesáté minutě po přihrávce střídajícího Llorenteho vyrovnal rovněž střídající Ibai Goméz a to byl jen začátek. V průběhu dvou minut se na obou stranách zajiskřilo, nejprve Gomise vychytal Iraizoz, načež o chvíli později Vercoutre zneškodnil pokus Susaety. Síť se rozvlnila až pět minut před koncem. Fofanovu střelu vyrazil Iraizoz sice bravurně, bohužel jen do míst, kam dobíhal Jimmy Briand, jenž neměl problém skórovat - 2:1.

Autor: Marek Ustohal