25.10.2012 19:00 CET
1 : 1
(1:0)

Třetí remíza pro Tottenham, tentokrát z Mariboru

André Villas-Boas svůj skromný cíl - neprohrát v Mariboru - splnil. I když v závěru mohl jeho Tottenham urvat všechny tři body, nakonec odváží ze Slovinska jediný. Gól do šatny Kohoutům zasadil Berič, ve druhé půli za konečných 1:1 upravoval Gylfi Sigurdsson.

První minuty zápasu lépe zvládli domácí, kteří byli aktivnější, nicméně do šancí se nedostávali. Tottenham se probral až v polovině úvodního dějství, po půlhodině hry hlavičkoval po rohovém kopu Sigurdsson, avšak mířil přímo do míst, kde stál Handanovič. Ještě větší vzruch přinesla akce o dvě minuty později, Sandro napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jen těsně vedle minul tyč.

Slovinský celek se probudil znovu až pět minut před koncem, ale stálo to za to. Přímý kop Mejače ještě bránu minul, ale akce o pár desítek vteřin později už skončila gólem. Mezga předvedl úžasnou samostatnou akci, obešel dva protihráče, pronikl do vápna a předložil na stříbrném podnose míč Beričovi, jenž neměl problém zavěsit - 1:0.

Ani ne pět minut po obrátce měli hráči Mariboru blízko ke druhé brance, ale Lloris velkou šanci Tavarese zneškodnil. A mohl si blahopřát, jelikož pár minut poté už Tottenham vyrovnal. V osmapadesáté minutě využil závaru před brankou Slovinců Gylfi Sigurdsson, který po zblokované střele Defoa nadvakrát dostal míč do sítě - 1:1.

Více šancí si poté vytvořili domácí. Ibraimi střílel v dobré pozici jen do boční sítě, chvíli poté pak střílel z místa pro penaltu Mertejl, jenže Lloris dokázal míč vyrazit. A dvě minuty před koncem mohl rozhodnout Vertoghen, který napřáhl zpoza vápna a branku Handanoviče minul ani ne o metr.

Autor: Marek Ustohal