07.03.2013 21:05 CET
0 : 0
(0:0)

Levante UD - Rubin Kazaň 0:0

Fotbalisté Levante nepotvrdili v prvním utkání osmifinále dobrou formu na domácím stadionu a tentokráte pouze remizovali s ruskou Kazaní 0:0. Podobně jako Plzeň se trápili v ofenzívě, především tedy v zakončení. Diváci se sice branky nedočkali, ovšem k vidění byly hned tři nastřelené konstrukce branky.

Hned tu první orazítkoval již ve 3. minutě Ballesteros, který se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a ke vstřelené brance mu opravdu scházely jen centimetry. Po čtvrthodině hry poprvé zahrozili také hosté, ale Eremenko mířil z dvaceti metrů těsně vedle. Další výrazná příležitost se zrodila v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu. Krásnou přihrávku do vápna dostal Rondón a střílel z úhlu, avšak brankář Navas ho nadvakrát vychytal.

Ihned v první minutě po přestávce mělo Levante další velkou příležitost, jenže ani tentokráte ji nedokázalo využít. Do zakončení se dostal Garcia a brankář Ryžikov musel předvést fantastický zákrok. Poté jeden z obránců Rubinu odvrátil míč alespoň na rohový kop. Kazani výrazně zkomplikoval situaci v 52. minutě Ansaldi, který byl po zákroku na půlící čáře vyloučen po druhé žluté kartě.

Nicméně španělský celek od této chvíle nebyl výrazně lepší a více možností měl naopak soupeř. Ty ovšem byly k vidění až v závěrečné čtvrthodině. V 78. minutě naposledy zahrozilo Levante, když Martinsova rána byla na poslední chvíli zablokována Kuzminem a následná dorážka Garcii šla těsně vedle. O pět minut později promarnili velkou příležitost hosté, po krásném lobu Natcha hlavičkoval Rondón jen do břevna. V samém závěru zápasu vyslal krásnou střelu ze střední vzdálenosti Natcho, trefil ale opět jen břevno a výsledek zápasu se proto již nezměnil.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com