21.02.2013 21:05 CET
1 : 1
(0:0)

Statečný Hannover obrat nedokonal a s Evropou se rozloučil

Ani přes enormní snahu se H96 nepodařilo dotáhnout manko z Moskvy a Machačkala se tak může těšit na další pohárové souboje. Německá družina se však po dnešním výkonu rozhodně nemá za co stydět a s poháry se loučí se vztyčenou hlavou.

Jak už bylo před utkáním naznačeno, Mirko Slomka vsadil všechno na ofenzivní kartu a útočné komando 96tek (Ya Konan - Huszti - Abdellaoue - Diouf) se hned od úvodního hvizdu pořádně činilo... Největší možnost plynula ze spolupráce Husztiho s Abdellaouem, ovšem norský kanonýr na pas o pár centimetrů nedosáhl a z celé situace tak žádné nebezpečí nevzešlo.

Ruský bohatýr ovšem nezůstával pozadu a hned dvakrát mohl z nepříliš pevné obrany Hannoveru, respektive chyby Sakaie, těžit Eto'o, bývalý střelec Barcelony nebo milánského Interu ovšem nemířil přesně. Domácí ekipa ale neustále stupňovala tempo a během pár minut měli velké šance Abdellaoue a Diouf, strážce hostující branky však zůstával bez výraznějšího zákroku. Velké nebezpečí takřka neustále přinášely Gabulovovi standardní situace z Husztiho produkce, největší možnost měl po této situaci pět minut před koncem první půle Ya Konan, ale hlavičkoval nepřesně!

Podle stejných not se hrálo i ve druhých pětačtyřiceti minutách. Anži se spoléhalo na dvoubrankový náskok z prvního vzájemného měření sil a v podstatě jen čekalo na jakoukoliv příležitost k rychlým kontrům, zatímco H96 se vytrvale snažil dobývat soupeřovu branku. Trestat mohl z ničeho nic Boussoufa, ale stejně jako po hodině hry hlavičkující Schulz prostor ohraničený třemi tyčemi nenašel.

Krátce nato přišel ještě zvýraznit ofenzivní snažení dolnosaského mužstva Jan Schlaudraff, který na trávníku nahradil výrazně defenzivněji orientovaného Manuela Schmiedebacha. Nakonec se domácím neutuchající snaha vyplatila dvacet minut před koncem: Husztiho centr našel ve vápně Pinta, který parádní ranou k bližší tyči zavěsil - 1:0. Krátce nato mohl hlavou přivést AWD-Arenu do extáze Huszti, ale na Gabulova si nepřišel! Do otevřené obrany mohli trestat Achmedov a Traoré, ale hannoverské naděje neustále žily. To však platilo jen do osmé nastavené minuty (kvůli odstraňování sněhové pokrývky z hrací plochy), kdy střídající Traoré srovnal na 1:1.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de