20.09.2012 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

Dněpr Dněpropetrovsk - PSV Eindhoven 2:0

Ve skupině F se dařilo domácím. Neapol doma smetla AIK Stockholm a radost propukla také v Dněpropetrovsku. Domácí mužstvo poměrně zaslouženě porazilo mírně favorizované hosty z Eindhovenu, které krátce po změně stran zlomily jak trefa Matheuse, tak následně vlastní gól v podání Hutchinsona.

Dněpr ve své aréně začal zhurta a brzy zatlačil hosty z Nizozemí do obrané ulity, žádnou větší příležitost si ale nevypracoval a totéž se dá říci také o PSV, na jehož kopačky se postupem času přelila herní převaha. Nejblíže ohrožení domácí branky strážené českým brankářem Laštůvkou se dostal Jeremain Lens, po centrovaném míči od mladíka Willemse ale neuspěl. Ukrajinský celek kontroval střelami z dálky, podobně to zkusil i na druhé straně Strootman, jehož volej zneškodnil Jan Laštůvka.

Hosté se do druhé půle museli přeskupit kvůli zranění Willemse, a že jim to rozhodně neprospělo, ukázala padesátá minuta. Akce začala výkopem Laštůvky, dlouhý míč špatně odhadl Derijck a dal tím šanci Matheusovi, který si už v zakončení proti náhradnímu gólmanovi Watermanovi poradil - 1:0. Osm minut nato přidal Dněpr pojistku, když z levé strany přišel do vápna centr, který si do vlastní branky uklidil nešťastník Hutchinson - 2:0.

Eindhovenští poté zbraně rozhodně nesložili a střídající Depay s Matavžem přinesli do jejich řad patřičné oživení. Prve jmenovaný si připsal hned dvě střely, obě ale byly spíše z větší vzdálenosti a Laštůvku před neřešitelný problém nepostavily. Postupem času aktivita PSV slábla a začalo býti jasné, že všechny body zůstanou v Aréně Dnipro po vítězství domácích 2:0.

Autor: Petr Vaněček / psv.nl