14.02.2013 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

BATE Borisov - Fenerbahçe SK 0:0

Fanoušci plzeňské Viktorky, zbystřete! Protože po jasném vítězství 3:0 na půdě Neapole je již postup do osmifinále na spadnutí, mohou Západočeši po očku vyhlížet svého následující soupeře. Šance, že se střetne po krátké době s BATE Borisovem, nebo Fenerbahce, je zatím vyrovnaná. Oba týmy hrály v prvním zápase nerozhodně 0:0.

Už ve 2. minutě sice pálil z dobré pozice z voleje nebezpečně domácí Hleb, domácí fanoušky ovšem pořádně nadzvedla situace o pár desítek vteřin později, kdy se Raul Meireles pustil do jejich modly. Portugalec si zřejmě spletl protihráče s polem na okopávání brambor a po druhém zbytečném kopnutí nemohlo nastat nic jiného než červená karta.

Fenerbahce bylo kvůli jeho vyloučení očividně dost podrážděné, takže za protesty si ještě vysloužil žlutou barvičku karty gólman Volkan a o chvilku později také Webó. BATE se přitom přesilovky chopil dobře, Hlebův přímý kop hasil až Baroni, těsně před přestávkou běloruského reprezentanta vychytal Volkan a netrefil se ani Radyjonaw s Rudzikem.

Ani druhý poločas nenabídl nijak pohledný fotbal. Domácí ihned do druhé půle nasadili za Rudzika záložníka Pawlawa, změna ovšem nepřinesla ovoce. Jurevič střílel mimo, na druhé straně naopak ze standardky zahrozil Baroni, nicméně jeho pokus mu byl zablokovaný. Rovněž domácí Olechnovič nenašel tu správnou mušku.

Volkan se pak trošku zapotil při střele Pawlawa, Radyjonaw se následně před tureckým gólmanem objevil ve vyložené pozici sám, vyslal vcelku pěknou ránu, jenže perfektní zákrok mu ve skórování zamezil. Valadzko v závěru ještě dokázal dvakrát vypálit, avšak napoprvé z voleje Volkana nepřekonal a podruhé pálil jen nad.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com