04.10.2012 18:00 CET
2 : 0
(0:0)

Anži Machačkala - BSC Young Boys 2:0

Fotbalisté ruské Machačkaly opět potvrdili svou dobrou formu v této sezóně a dále kráčí Evropou bez větších problémů. Jedno z největších překvapení celé soutěže, které se v letošní sezóně objevilo z ničeho nic, dokázalo získat své první tři body ve skupině a po první remíze s Laziem se opět přiblížilo svému cíli, tedy postupu ze skupiny. Se švýcarským celkem Young Boys mělo dlouhou dobu problémy, nakonec ho ale spasil opět Samuel Eto'o.

S ním v sestavě kráčí Machačkala suverénně i domácí soutěží a jen zřídkakdy ztrácí body. Kamerunský útočník Eto'o potvrzuje, že je stále střelcem světové úrovně a nyní při výhře 2:0 vsítil obě branky. Švýcarský celek se ale dlouho statečně držel, jene po hodině hry inkasoval a nakonec v nastavení musel otevřít obranu, čehož kamerunská hvězda využila. Hosté přitom začali lépe a už v 7. minutě mohli jít do vedení.

Po rohovém kopu na bližší tyč vypálil z první Nef, nicméně jeho střelu mířící mezi tři tyče dokázal včas odkopnout Tagirbekov. Ten musel kvůli zranění opustit hřiště už v 17. minutě a hosté byli do půl hodiny hry lepší. Do velké šance se dostal také český krajánek Jan Lecjaks, jenže jeho pokus z úhlu skvěle vyrazil gólman Gabulov. Ihned na to zahrozil na druhé straně Eto'o, včasný obranný zákrok ale předvedl Lecjaks.

Po změně stran pokračoval český hráč ve skvělém představení, kdy gólovou přihrávkou vybídl ke skórování Bobadillu, ten ale po špatném převzetí míče vystřelit nedokázal. Ruskému celku hodně pomohla odpískaná penalta v 62. minutě, kterou s přehledem proměnil Eto'o. Ten poslal gólmana švýcarského celku na druhou stranu a klub z Bernu musel útočit. Jenže to se mu moc nevedlo a na hřišti nadále řádil Eto'o.

Ten se v 70. minutě dostal do další velké možnosti, jenže jeho rána letěla těsně nad branku. Hosté se poté snažili útočit, jenže se jim to nevedlo a v závěru dali do útoku všechno, což se jim nakonec nevyplatilo. Eto'o využil rychlého protiútoku a v tváří tvář hostujícímu gólmanovi Wölflimu uspěl. Prokázal totiž svou zkušenost a střelou kolem jeho těla upravil stav na konečných 2:0 pro Machačkalu.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz