2 : 3
(2:1)
Råsunda, Solna

AIK Solna - Dněpr Dněpropetrovsk 2:3

AIK byl před vlastními fanoušky blízko tříbodovému zisku - nad Dněpropetrovskem, papírovým favoritem utkání, totiž v poločase vedl. Po obrátce se však ukrajinský celek probral a dvěma brankami strhl vítězství na svou stranu.

Dněpr se tak se šesti body propracoval na čelo tabulky F, zatímco AIK zůstává bez bodu poslední. V dnešním utkání to však dlouho vypadalo, že průběžné pořadí bude vypadat jinak - už po pěti minutách se totiž prosadil domácí Helgi Danielsson, a když čtyři minuty před přestávkou vyrovnal Nikola Kalinić a zdálo se, že si stockholmští odnesou pověstný gól do šatny, navrátil AIK vedení v posledních vteřinách první půle Henok Goitom. Po změně stran však Dněpr přitlačil a brankami Manzjuka ze 75. a Selezňova z 83. minuty stanovil konečné skóre.

Než se favorit stačil na hřišti rozkoukat, už prohrával - na Danielssonův "angličan" z voleje hostující defenziva zareagovat nedokázala. Trvalo však pouze čtvrt hodiny, než stihli Ukrajinci ukázat svoji sílu, když hvězdný Konopljanka vyslal centr Selezňovi, jehož hlavička donutila gólmana Ivana Turinu k famóznímu zákroku.

Hosté dominovali ve hře a měli i šance, ale střely Alijeva a Kaliniće zůstaly nevyslyšeny. Do zaslouženého vyrovnání si tak museli počkat až do závěru poločasu, kdy agilní Kalinić uklidil za záda svého krajana Turiny dlouhý míč Ruslana Rotaňe. V nastaveném čase první půle však přišla další studená sprcha - Stockholm, který se na hřišti prakticky pouze bránil, najednou díky Goitomově střele po Danielssonově centru opět vedl.

Ducha Dněpropetrovsku to však nezlomilo a do druhé půle nastoupil se stejnou vervou; Turina však byl za domácího hrdinu, když postupně zlikvidoval šance Selezňova a Kaliniće. AIK sice drželo tenký náskok, ale vypadalo to, že ukrajinskou ofenzivu dlouho udržet nedokáže - a to se taky stalo, když Strinić posadil míč na Mandzjukovu hlavu a bylo vyrovnáno. To jakoby silný Dněpr ještě více vyprovokovalo a výsledkem byl vítězný gól, který po obranné hrubce Niklase Backmana vsítil za záda nešťastného Turiny aktivní Selezňov.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com