25.08.2011 19:00 CET
1 : 1
(1:0)

Trnava to nedokázala, hoci predĺženie sa zdalo byť na dosah

Stav 1:1 po záverečnom hvizde je pre Spartak Trnava málo. Lokomotiv Moskva totiž v prvom zápase vyhral 2:0 a tak postupuje do skupinovej fázy Európskej ligy.

Od začiatku to nebol žiadny tlak, pretože hostia kontrolovali priebeh a domácim nič nedovolili. Po štvrťhodine hry sa dokonca dopredu predieral Syčev a len výborný zákrok Koubského znamenal fakt, že stav ostal bezgólový. Na druhej strane mohol situáciu vpredu lepšie riešiť Bicák, no namiesto strely nahrával do územia nikoho. Po dobrej kombinácii preveril pozornosť Rašku Obinna, neuspel. O päť minút sa Da Costa odhodlal k strele z veľkej diaľky, nechýbalo veľa. Po polhodine hry sa ocitol v možnosti Oravec, ale jeho hlavička nebola poriadne razantná. Spartak však začal vystrkovať rožky a cítil šancu. Ďalšia pekná kombinácia Bicáka, hľadal Oravca, ale tam boli hostia. Napriek tomu ešte v prvom polčase udrelo. Z ničoho nič sa dostal pred brankára Guilhermeho opäť Oravec, dokázal vystreliť a Janbajev si zrazil loptu do brány - 1:0. Viac sa toho v prvom dejstve neudialo a tak sa šlo do kabín za nádejného stavu.

Stačilo streliť ešte jeden gól a favorit by bol v možnosti zahrať si ešte ďalších 30 minút. Proti bol Syčev, ktorý vyzvŕtal Koubského, ale nezakončil tak, aby mohol byť uvedený v štatistikách gólových hrdinov. Hostia pochopili, že to môže byť ešte veľká dráma a tak začali útočiť. Spartaku chýbali sily, no gólu odovlával. V 52. minúte zatočil loptu Glušakov, Raška musel riešiť situáciu nadvakrát. O minútu mohol vyrovnať Ďurica, tesne minul. Následne vychytal Tarasa domáci gólman včasným vybehnutím. V 67. minúte bol opäť pri chuti Tarasov, Raška mal šťastie, že lopta lízala tyč. Stále žila nádej na druhý gól, ale v 76. minúte zhasla. Raška totiž fauloval prenikajúceho Syčeva a bola z toho penalta. Navyše veľmi prísna červená karta a náhradník Slovenčiak pri výborne umiestnenej strele Obinnu nemal nárok - 1:1. Domáci tak museli dať tri góly, čo by bolo nad sily aj hocijakého futbalového giganta. Nepáčilo sa to samozrejme divákom, no nič sa nedalo robiť. Päť minút pred koncom ešte skúšal nakloniť misky váh na svoju stranu Ďurica, jeho priamy kop Slovenčiak riešiť nemusel, šiel vedľa. Situáciu nezvládval rozhodca, nervy na to nemali domáci a preto sa nehralo, ale kopalo. Pod sprchy šiel predčasne Malchárek a neskôr aj P. Čarnota. Ušlo sa aj Ozdojevovovi, no ani 4 červené karty výsledok nezmenili, ďalej ide ruský favorit.

Autor: Ľubomír Hudačko