2 : 1
5:4 pen.
(0:1, 2:1)

Spartak drámu zvládol a ide ďalej!

Obrovská dráma v Trnave skončila nakoniec úspechom pre bílých andelov, zaslúžene postupujú do 4. predkola Európskej ligy! Výsledok pre domácich 2:1 sa zrodil aj dnes, nerozhodlo ale predĺženie, až pokutové kopy. V nich mali lepšie nervy a mušku zverenci trénera Hoftycha a zdolali svojho súpera na ne 5:4.

Vo fantastickej atmosfére, kde bolo prítomných 12 000 divákov, sa začal boj o 4. predkolo. Už od začiatku začal hrať Spartak ofenzívne, zahrozil najprv Vyskočil. Jeho bomba šla tesne nad. V 7. minúte Tsvetkov vyskúšal Rašku, ten bol pozorný. Po prvej desaťminútovke boli na tom lepšie domáci, ale šokujúco udreli hostia. Mladenov poslal center, Ars vyskočil sám a Raška sa iba pozrel, ako lopta letí do jeho siete - 0:1. Šancu na vyrovnanie mal Tomaček, ale jeho loptu vytlačil s námahou Iliev. Hostia si v obrane občas nerozumeli, najmä brankár bol veľmi neistý. V 35. minúte centroval na Grossa Karhan, ale prvý menovaný hlavičkoval nad. Nebezpečné lopty do vápna lietali z jednej strany na druhú, ale s nimi si už obaja brankári poradili a do kabín sa šlo za stavu 0:1.

V druhom polčase to musel Spartak poriadne rozbaliť a dúfať v góly. Dva ho posúvali aspoň do predĺženia. Úloha náročná, ale nie nesplniteľná. Našťastie to pre Trnavu začalo byť ružovejšie. Už v 52. minúte sa po Vyskočilovej nahrávke pekne uvoľnil Tomaček, posunul si loptu a bombou vyrovnal na 1:1. O pár minút na to mohol schladiť štadióne Gadžev, ale našťastie jeho strela letela nad. Následne mal možnosť Hanzel, ale neuspel. Ubehla takmer hodina a Spartak už viedol! Najskúsenejší hráč na ihrisku si zobral loptu, obrana ho zastavila až v pokutovom území faulom a hrdina Tomaček zvýšil na 2:1! Za tohto stavu by sa predlžovalo. Vedeli to oba tímy veľmi dobre. Karhan následne hlavičkoval v dobrej pozícii, ale našiel iba Ilieva. Šance sa striedali na oboch stranácha, neuspel Tomaček, ani Tsvetkov. V závere zápasu ešte mal šancu Gogolák, ale ani on, či Gadžev na druhej strane skóre nezmenili. Šlo sa tak do predĺženia za stavu 2:1. Rovnaký výsledok na domácom trávniku totiž uhrali aj Bulhari.

Úvod predĺženia začal pre Trnavu zle. P. Čarnota šiel do lopty nikým neatakovaný rukou a dostal druhú žltú. O pár minút však nedovolene a drzo atakoval domáceho hráča Greene a zaslúžene dostal červenú aj on. Potom sa konečne začalo hrať, v 104. minúte šiel sám ba nránu Tomaček, ale trafil len žrď! Následne mal šancu aj Vyskočil, ale nevyskočil dôrazne a tak Iliev nemusel kapitulovať. Ešte v závere 1. predĺženia zahrozil Ars, úplne sám prekopol prekonaného Rašku a lopta šla nad.

Druhý nadstavený čas začali aktívnejšie hostia, sériou rohov, či nebezpečnými loptami hrozili každou akciou. Obrana domácich už mala kŕče a celkom dosť všetkého, ale zvládala ešte lopty odvracať. Podobne, ako Ars dopadol aj Raykov, Raškovu menšiu chybičku nepotrestal a lopta šla opäť nad bránu. V závere zápasu ešte strieľal Gadžev, ale ani on, či Karhan už loptu do siete svojho súpera nedostali. Na rad tak prišli pokutové kopy.

V nich začali tentokrát zle hostia, hneď prvú Raška chytil a to bol ten najdôležitejší moment tejto série. Uspeli všetci ostatní hráči a tak Trnava po tuhom boji zaslúžene postupuje po dráme 5:4 na penalty! Zajtra sa podobne, ako Slovan, sa dozvie meno súpera vo 4. predkole Európskej lgy.

Autor: Ľubomír Hudačko