18.08.2011 18:00 CET
2 : 0
(2:0)

Nebyť, mohlo byť

Spartak Trnava to v Rusku nemal ľahké a v prvom zápase proti Lokomotivu ťahal za kratší koniec. Nebyť trojminútovky v prvom polčase, mohlo to byť bezgólové. Ale na to sa nehrá. Škoda, výsledok 2:1 by bol lepší.

Domáci začali veľmi aktívne, v 2. minúte mal možnosť Syčov, ale bránu netrafil. O pár minút sa zastreľoval aj Ignatiev, potom aj z priameho kopu pohrozil, ale tam bol pripravený Raška. Nebezpečný pokus sa zrodil aj z Maiconovej kopačky, Spartak sa ale ešte držal. Trnava v podstate nemala ani priestor na nejaké šance, preto vyvrcholil tlak po polhodine hry. Krížnu strelu Raška nedokázal vytešniť a tak sa po dobrom úniku radoval Janbajev a bolo 1:0. O tri minúty bol tlak dokonaný. Tentokrát to bola spolupráca Ignatiev s Maiconom a druhý menovaný zvýšil na 2:0. V závere polčasu chcel znížiť Vyskočil, ale Guilherme jeho pokus zneškodnil. Do kabín sa tak šlo s lepšími pocitmi v domácom tíme.

Ani druhé dejstvo sa nenieslo v nijakom prekvapivom priebehu hry, opäť mali viac loptu na kopačkách hráči Lokomotivu Moskva. V 50. minúte sa do šance dostal Syčov a mohol definitívne rozhodnúť, no bránku našeho mužstva minul. O pár chvíľ sa dostával do dobrej príležitosti aj Ďurica, ale zvnútra vápna sa nepresadil ani on. Po hodine hry sa dostal k slovu Oravec, no Guilherme nemal žiadny problém pokus kryť. Na ihrisku sa objavil potom aj uzdravený Obinna, ale Raška si poradil a bol pri lopte skôr. Obraz hry sa stále nemenil, Moskovčania ovládali hru a nepúšťali do šancí hráčov Trnavy. A keď sa v závere hostia už nedočkali ani pokutového kopu, po skončení duelu svietil stav 2:0. No napriek tomu, že nehral Koné, či Tomaček, to nie je až taký zlý výsledok. Doma to však bude ťažké a šance na postup si minimálne.

Autor: Ľubomír Hudačko