předkola - 3. předkolo - 1. zápasy
28.07.2011 19:45 CET
2 : 1
(0:0)

Andeli si napokon domov nevezú ani remízu, dobrý výsledok im ušiel pomedzi prsty v úplnom závere

Spartak Trnava to mal v Bulharsku veľmi náročné. Napriek tomu v pekelnom kotle a trúchliaci nad smrťou fanúšika dobre rozohrané a bojoval aj za zosnulého priaznivca, ale napokon to nestačilo ani na remízu. Všetko podstatné sa udialo v poslednej desaťminútovke, ešte pár minút pred koncom Trnava viedla, ale po záverečnom hvizde svietil stav 2:1.

V dobrej atmosfére, no zároveň v pochmúrnej nálade v tábore hostí začal zápas v Bulharsku zostra, ostreľovali sa oba tímy. Raška zneškodňoval slabú strelu Gadževa už po piatich minútach. Spartak mohola zahroziť z rohového kopu, ale napokon bol pískaný útočný faul. Aktívnym bol vpredu najmä Bicák. V 8. minúte sa predieral do šance Bernáth, mohol strieľať, ale akciu zbrzdil a nedostal sa do vyloženej možnosti. Na druhej strane pálil Mladenov a Raška musel loptu kontrolovať. Našťastie šla tesne vedľa brány. V 22. minúte poslal loptu do vápna Mulder, Raška bol však ostražitý a nenechal sa nachytať. Mierila vedľa žrde. V 39. minúte vypálil Yovov a Raška sa opäť musel mať na pozore. Našťastie pre svoj tím akciu zažehnal. Na druhej strane strieľal Bernáth, brankár vyrazil, následne však mal veľkú možnosť Karhan, ale Iliev kryl aj jeho možnosť. Mohlo sa však po tejto akcii meniť skóre, ale napokon sa tak nestalo a do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

Druhý polčas začal vlažne, oba tímy si uvedomovali, že prípadná chyba bude stáť celé mužstvo množstvo síl na reparát a tak sa akcie nerodili ľahko. Atmosféra na tribúne však bola elektrizujúca, zahanbiť sa nenechali aj trúchliaci hosťujúci priaznivci. Tsvetkov v 55. minúte preveril Raškovu pozornosť hlavičkou. O dve minúty mal šancu Tomaček, ale tesne minul. Domáci mali v týchto momentoch prevahu, ďalší pokus Tstvetkovova opäť zneškodňoval Raška. Následne Mladenov bránu prekopol. Po hodine hry pálil Hanzel, ale dosť nepresne. V 67. minúte mal šancu Gadžev, ale prekopol. V 72. minúte mal šancu opäť Gadžev, ale andeli si poradili kĺzačkou. Desať minút pred koncom to ale prišlo. Vo vápne spadol Procházka, nariadenú penaltu presne umiestnil Tomaček, hoci Iliev smer jeho strely vystihol a bolo 0:1! V závere zápasu chceli andeli už výsledok ukontrolovať, ale nepodarilo sa im to. Minútu pred koncom totiž vyrovnal na 1:1 Gadžev parádnou strelou a v nadstavenom čase sa ešte presadil aj Ars a otočil na 2:1. Odveta bude ešte veľmi zaujímavá, ale nezvládnutý záver bude určite mrzieť. Je však veľmi dôležité, že Spartak dokázal vonku skórovať. Či to však bude neskôr rozhodujúci moment, to sa uvidí na štadióne Antona Malatinského.

Autor: Ľubomír Hudačko