14.04.2011 21:05 CET
2 : 2
(2:1)

PSV Eindhoven - SL Benfica 2:2

Třetím portugalským týmem v semifinále Evropské ligy je Benfica Lisabon. Ta po jasném výsledku z Estadio da Luz remizovala v Eindhovenu 2:2. Holanďané přitom začali hodně dobře a dokonce sahali po postupu, Portugalci ale nejprve snížili a ve druhém poločase proměnili penaltu.

Nizozemci se ujali vedení v 17. minutě, Lens po rychlém sprintu přesně odcentroval na kopačku Dzsudzsaka, pro kterého už byla branka formalitou - 1:0 pro PSV Eindhoven. O pár minut později výrazně zdramatizoval utkání prvně nahrávající Lens, který tentokrát sám na dvakrát překonal brankáře Roberta - 2:0 pro PSV. Celkové skóre tak vyznívalo už jen 3:4 pro Benficu, navíc kdyby domácí přidali ještě jeden gól, postoupili by oni. To se ale nestalo, neboť v nastaveném čase prvního poločasu vstřelil fantastickou branku obránce Luisao. Brazilec se dostal k míči a z poměrně těžké pozice jej poslal do pravého horního růžku - 2:1.

PSV ale mělo stále o co hrát, pořád stačilo vstřelit "jen" dvě branky na prodloužení. Postupové šance Nizozemců vzali za své po hodině hry, kdy došlo k penaltovému zákroku. Oscar Cardozo nabídku bez váhání využil a srovnal na 2:2. V tu chvíli bylo jasné, že tato branka dodala Benfice definitivní postupový klid. Eindhoven už nedokázal najít síly na další zdramatizování a také on vyklízí pohárové pozice.

Autor: Ondřej Linhart