22.02.2011 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Pořádná dřina! CSKA postoupilo dál díky remíze s PAOKem

Pořádně se CKSA Moskva v čele s Tomášem Necidem nadřelo na postup do osmifinále Evropské ligy přes řecký PAOK Soluň. Necid v prvním zápase zařídil jedinou branku, jenže hosté se v Moskvě nevzdali a i oni dokonce zásluhou Muslimoviče vedli. Domácí dramaticky vyrovnali až v 80. minutě Ignaševičem.

Tomáš Necid si nepřetavil formu z prvního zápasu, kde jediným gólem rozhodl o vítězství svého týmu, do důležité odvety. Po celý zápas nebyl na hřišti příliš vidět a o ohrožování soupeře se starali spíše jeho spoluhráči. Už po dvaceti sekundách hry pálil Vágner Love, ovšem z vápna zamířil jen mimo.

V 9. minutě vystřelil hostující Ivič a po něm o pár minut později také jeho spoluhráč Salpingidis, ovšem stejně jako Vágner Love i oni dva bránu netrefili. Také Vieirinha pálil vedle, na druhé straně se neprosadil rovněž domácí Mamajev, až když vyzkoušel štěstí z dálky Vágner Love, musel být soluňský gólman Krešič v pozoru.

O vsítění branky se snažil ještě Cauna, jeho hlavičku však Krešič zlikvidoval. Ve 36. minutě byl PAOK gólu opravdu hodně blízko, jenže Muslimovič nastřelil tyčku, Salpingidis pak zahodil další tutovku, když z bezprostřední blízkosti minul. V dobrých šancích se ocitli domácí Tošič s Necidem, první branka však na sebe nechala čekat až do 67. minuty.

Postaral se o ní Muslimovič, velkou zásluhu ale na ní měli především moskevští borci. Berezuckij se špatně dohodl při rozehrávce s gólmanem Akinfejevem a vlastně přihrál hostujícímu forvardovi do běhu, který už v tak vyložené pozici neměl problém skórovat. V 80. minutě ovšem CSKA dokázalo srovnat.

Zněla totiž píšťalka francouzského sudího Duhamela, který za obranný zákrok brankáře Krešiče v šestnáctce na nabíhajícího Tošiče nařídil rozehrání pokutového kopu. K němu se postavil Vágner Love, soluňský muž v rukavicích mu ale dokázal střelu vyrazit. Bohužel jen k Ignaševičovi, který u levé tyčky pohodlně dorážel do poloprázdné branky a zajistil tak svému týmu postup.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com