19.02.2009 18:00 CET
2 : 2
(0:0)

Poláci v tuhé zimě vydřeli proti Udinese remízu

Fanoušci byli opravdu odvážní, že si na čtvrteční podvečer vyrazili v Poznani na fotbal. Mrazivé počasí jim určitě nepřálo stejně jako polozasněžené hřiště. I tak na něm ale byly k vidění čtyři branky, které ve druhé půli rozhodly o spravedlivé remíze 2:2. Šťastný konec prožil hlavně obránce domácích Manuel Arboleda.

Domácí začali proti italskému favoritovi odvážně. V první půli měl první náznak šance domácí Stilič z přímého kopu, který míč napálil jen těsně vedle brány. Na druhé straně mohli skórovat Inler s Quagliarellou, ale skvělým zákrokem je včas zastavil bek Djurdjevič. Hostující brankář Handanovič následně musel hasit před dotírajícím Stiličem, pak se mohl jen ohlédnout za střelou Lewandowského, jež letěla nad.

Až druhá půle začala nabízet branky. Do dvougólového vedení se dostalo Udinese. Nejprve v 50. minutě dorazil D'Agostinův přímý kop sklepnutý Rengifovou hlavou do branky Quagliarella. O pět minut později se podařilo gólmanovi Turinovi vyrazit pokus Quagliarelly, ke smůle Poznaně se ale míč odrazil nešťastně od stopera Arboledy přímo do sítě.

Lech se nevzdával. I v kruté zimě dokázal předvést několik náznaků dobrých šancí, které mohly vést k vyrovnání. Stilič pálil o decimetry mimo a Murawski dokonce napálil břevno. I Lewandowského pokus měl velmi dobré parametry.

Deset minut před koncem dal naději polskému klubu Rengifo, který dostal skvělou přihrávku na levou tyč z opačné strany vápna a pohodlně zakončil do prázdné branky. Zasloužené vyrovnání zařídil nakonec o tři minuty později Arboleda. Ten, který si v 55. minutě vstřelil vlastní gól. Byl zkrátka na správném místě po rohovém kopu Murawského a hlavou rozvášnil věrné polské publikum.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com