0 : 4
(0:1)

Erling Haaland (© AFP)

Manchester City porazil Sevillu rozdílem třídy

Manchester City splnil v Seville roli favorita a vstoupil do Ligy mistrů úspěšně, když po bezchybném výkonu vyhrál vysoko 4:0. Dvakrát se trefil Haaland, jednou se střelecky prosadili také Foden a Dias. Citizens v utkání jasně dominovali a Sevillu téměř k ničemu nepustili.

První branková příležitost zápasu byla k vidění až v 13. minutě. Jack Grealish přešel přes Jesúse Navase, udělal si prostor mezi bránícími hráči a vystřelil. Z poměrně velkého úhlu však trefil pouze boční síť. O pár momentů později se dostal před brankáře Bona Phil Foden, v poslední chvíli mu však čistě vypíchnul míč Acuña. Dominantní výkon Citizens přinesl své ovoce v 20. minutě a byla u toho obávaná dvojice Kevin De Bruyne-Erling Haaland. Belgický záložník si skvěle naběhl za obranu na přihrávku Phila Fodena a stříleným centrem posunul míč do malého vápna, kde si jej našel norský ostrostřelec a ve vzduchu doklepl míč do prázdné branky.

V 29. minutě přišla po faulu na Bernarda Silvu nebezpečná standardní situace. K ní se postavil Kevin De Bruyne a jeho technická střela jen těsně minula pravou tyč Bonovy branky. O pár minut se ke své první střele dostali také domácí, ale křižná střela Acuñy zpoza pokutového území nebyla vůbec přesná, a následoval tak pouze odkop od Edersonovy brány. Ofensivní trápení Sevilly mohl ukončit v 40. minutě Papu Gómez, ale ani jemu střela ze zajímavé pozice nesedla, a neohrozil tak soupeřící svatyni.

Na začátku druhého poločasu mohlo přijít zdvojnásobení vedení Citizens. De Bruyne využil chyby v rozehrávce soupeře a společně s Erlingem Haalandem se řítili na brankáře Bona. Belgický špílmachr však vyběhnuvšího gólmana nedokázal z hranice šestnáctky prostřelit. Manchester však ještě před odbytím 60. minuty přeci jen znovu udeřil. V pokutovém území se dostal k míči Phil Foden, který si pohrál s Nianzouem a Gudeljem, následně zakončil krásně k tyči a zvýšil na 0:2. Jen o tři minuty později měl další velkou šanci Haaland, ale mířil mimo tři tyče. Krásný centr přesně na nohu norského útočníka připravil Sergi Gómez.

V 64. minutě vytahoval Bono opět míč ze své branky. Po krásné kombinaci jej uklidil do sítě Gündogan, pomezní rozhodčí však viděl ofsajdové postavení Phila Fodena, a branka tak nebyla po právu uznána. Skóre 0:2 však nebylo na výsledkové tabuli dlouho, o další změnu se nemohl postarat nikdo jiný než Erling Haaland. Ten stál v 67. minutě opět ve správný čas na správném místě, když dorazil střelu Phila Fodena. Sevilla nedokázala v zápase s anglickými mistry držet krok, brankář Bono si připsal v 74. minutě další náročný zákrok, tentokrát nepustil za svá záda tvrdou ránu Joãa Cancela.

V nastaveném čase přišel další velký nátlak hostujícího celku. Nejdřív měl na hlavě další gól Gündogan, nicméně před odkrytou brankou se nedokázal v rychlosti nejlépe zorientovat, a tak se míč pouze odrazil k mladému Palmerovi, který následně vystřelil a nebyl daleko od svého prvního gólu v sezóně. Střelu Juliána Álvaréze o pár momentů později vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Čtvrtý gól Citizens však přeci jen přišel. Na Cancelův centr si přesně naběhl stoper Dias a dal na konečných 0:4.

Autor: Jakub Müller