1 : 1
(0:1)

Luis Díaz (© AFP)

AC Milán opět nevyhrál a ze zápasu s Portem má bod

Ani ve svém čtvrtém vystoupení v Lize mistrů se AC Milán nedočkal vítězství. S Portem byl dokonce po většinu času horším týmem a když se konečně nadechl k náporu, poslal Stefano Pioli na hřiště hvězdného Zlatana Ibrahimoviće příliš pozdě.

FC Porto bude s bodem spokojeno více, byť utkání klidně mohlo vyhrát. Zápas na San Siru začal přesně tak, jak skončilo první střetnutí, tedy aktivitou portugalského celku.

Pět minut stačilo Portu na to, aby se na San Siru ujalo vedení. Grujić vymyslel akci pro Luise Díaze, který před Tătăruşanuem poslal balón po zemi do branky. Obrana Rossoneri zaspala a neprobudila se ani v následujících minutách. Po hlavičce aktivního Grujiće vytáhl výborný zákrok Tătăruşanu. V obraně domácích citelně scházel dánský stoper Kjaer, ale Porto toho nedokázalo naplno využít a i další hlavička Grujiće neskončila gólem. Standardní situace hostů dělaly Milánu obrovské problémy.

Pioliho svěřenci se poprvé dostali ke slovu až ve 33. minutě. Do té doby neviditelný Giroud se rozhodl zkusit střelecké štěstí a z dálky protáhl gólmana Costu. Nadějně vypadala i akce po ose Theo Hernández - Leão - Saelemaekers. Posledně jmenovaný Belgičan pálil bez přípravy hodně nad. Ze strany AC Milán to bylo po hříchu hodně málo.

Domácí trenér Pioli se rozhodl pro poločasové střídání a špatně hrajícího Calabriu nahradil Kaluluem. Byl to dobrý tah, i když Milánští ještě zůstávali pod tlakem a po Pepeho prodloužení trefil břevno Evanilson. O chvíli později přišla hvězdná chvíle Pierra Kalulua. Po standardní situaci se balón odrazil k Giroudovi, toho ještě vychytal Costa a až z úhlu dorážející Kalulu procedil balón do sítě. Branka byla nakonec připsána jako vlastní Chancelovi Mbembovi.

Do konce zápasu stále zbývala půlhodina a tak nějak se očekávalo, že do hry přijde Zlatan Ibrahimović. Skutečně se tak stalo, ale až mnohem později, než by si milánští příznivci přáli. Švéd přišel na hřiště až v 76. minutě a ihned byl vidět. Dvakrát byl lapen v těsném ofsajdu a potřetí mu gólovou radost překazil pro změnu Theův ofsajd.

Po chvilce náporu domácích se Porto zase srovnalo a klidně mohlo utkání rozhodnout ve svůj prospěch. AC přežilo několik nepříjemných závarů a protože samo rozhodnout nedokázalo, skončil zápas 1:1. Pro AC to prakticky znamená konec všem nadějím na postup do osmifinále.

Autor: Ondřej Linhart