Zenit Petrohrad (RUS)   -   SL Benfica (POR)

3 : 1 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.38 - 3.39 - 3.23

Zenit s Benficou nezaváhal a raduje se z důležitého vítězství 3:1

Zenit navázal na úvodní nerozhodný výsledek z Lyonu (1:1) a teď dokázal v domácím prostředí porazit portugalskou Benficu po výsledku 3:1, hlavním strůjcem úspěchu se stalo úderné duo Artjom Dzjuba - Sardar Azmoun. Především druhý jmenovaný neustále provětrával defenzívu protivníka i přesto, že se ještě nedávno zotavoval po zranění. Petrohradský celek se díky tomu posunul do čela skupiny G se čtyřmi body.

Naopak SL podruhé za sebou prohrálo a jeho šance na postup do další fáze LM se výrazně snížily. Utkání mělo od samého začátku velký náboj a jedna zajímavá útočná akce střídala druhou. Více jak padesát tisíc fanoušků na stadionu v Petrohradu se dočkalo první nebezpečnější příležitosti po třech minutách hry. Krásnou individuální akci předvedl Azmoun a výtečný zákrok musel předvést gólman Vlachodimos, následně dorážky se již neuchytily.

Neuběhly ani dvě minuty a na opačné straně chytře rozehrál rohový kop Pizzi, hlavičkující Seferovič minul vzdálenější konstrukci o několik decimetrů. Po deseti odehraných minutách se odhodlal k pokusu ze střední distance Douglas Santos a horní tyčku jen velmi těsně přestřelil. Domácí se dočkali vedoucí trefy zhruba v polovině úvodního dějství, kdy vyrobil obrovskou chybu v rozehrávce hostující Fejsa.

Toho totiž obral o balón Ozdojev a přistrčil míč pro Dzjubu, jenž nekompromisně propálil bezmocného Vlachodimose. Domácí pokračovali v tlaku i nadále a ještě do přestávky chtěli jejich náskok zvýšit Šatov s Driussim, ani jeden z nich však prostor tří tyčí netrefili. Ihned po změně stran se do listiny střelců mohl zapsat aktivní Azmoun, jenomže po precizní přihrávce do šestnáctky protivníka zblízka neprostřelil připraveného Vlachodimose.

Svěřenci trenéra Sergeje Semaka se přeci jen prosadili podruhé a to v 70. minutě. Po přesně načasované kolmici za obranu uprchl po pravém křídle čerstvý Karavajev a vzápětí adresoval nahrávku před branku, kde vracející se Rúben Dias nešťastně dopravil míč do vlastní sítě. O osm minut později definitivně pečetil výhru ruského týmu Azmoun. Íránský reprezentační útočník si zpracoval balón a elegantně odešel Vlachodimose, odkrytou branku pak neminul - 3:0.

Následně stejný hráč rozvlnil síť podruhé během krátké chvíle, ale jeho gól tentokráte neplatil kvůli těsnému ofsajdovému postavení. Benfica se dočkala alespoň čestného úspěchu v 85. minutě, parádní rána Raúla de Tomáse z pětadvaceti metrů zaplachtila do bližší šibenice a brankář Luňov i přes zákrok jednoruč nezabránil míči v cestě do sítě. V nastaveném čase ještě trestuhodně mířil příliš vysoko střídající Vinícius, výsledek se tedy už nezměnil.
Autor: Viktor Sandev / uefa.com, livesport.cz