0 : 1 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 5.33 - 4.20 - 1.66

Real Madrid konečně zabral a proti Galatasarayi vybojoval první výhru v LM

Toni Kroos (© realmadrid.com)

Až napotřetí se Real Madrid raduje v letošním vydání Ligy mistrů z vítězství. Po prohře v Paříži a remíze s Bruggami uspěl španělský kolos v Istanbulu na stadionu Galatasaraye. Tři body hostům zařídil jediným přesným zásahem utkání německý záložník Toni Kroos.

Bílý balet tak najednou vystoupal v tabulce skupiny A na druhé místo, které zajišťuje postup do osmifinále. Domácí sídlí na poslední čtvrté pozici, na Real však ztrácí jen tři body. takže pro ně ještě není nic ztraceno. Budou ale muset výrazně zlepšit útočnou činnost, neboť na prostoru tří zápasů ještě ani jednou neskórovali.

Domácí o víkendu přetlačili v turecké lize Sivasspor, proti Realu pak na trávník vyběhlo hned pět nových hráčů. Konkrétně šlo o krajní beky Mariana s Nagatomem, a záložníky Donka a Seriho. Hosté z Madridu v devátém kole španělské La Ligy nečekaně padli na Mallorce, na což kouč Zidane zareagoval několika změnami. Odriozolu s Militaem nahradili v obraně Carvajal a Varane, na úkor Jamese a Isca dostali ve středu pole šanci Kroos s Valverdem a místo Viniciuse s Jovićem doplnili Benzemu vepředu Hazard s Rodrygem, který v Lize mistrů debutoval.

Hostující Bílý balet tlačil od začátku na pilu. Po prvotních náznacích střílel v páté minutě Casemiro, míč však letěl nad břevno. V desáté minutě se ale obrana Realu otevřela a velkou šanci měl Andone, proti němu se ovšem vyznamenal brankář Courtois. Rumunský šutér se do další gólovky dostal hned za minutu, jenže proti jeho voleji po standardní situaci znovu skvěle zasáhl Courtois.

Po menším útlumu se hosté zase ukázali ve čtrnácté minutě, kdy strážce svatyně Galatasaraye Muslera zasahoval proti Rodrygovi a následně vychytal také Benzemu. V osmnácté minutě už ale uruguayský gólman kapituloval. Hazard si vyměnil míč s Benzemou, následně jej předložil Kroosovi, jehož tečovaný pokus skončil v síti - 0:1.

Na domácí straně sršel aktivitou zejména Andone. Ten si ve 23. minutě naskočil na centr Nagatoma, ovšem minul. Vzápětí chtěl odpovědět mladík Rodrygo, volej mu však nesedl. Nadále však hrozil také Real. Pět minut po šanci Andoneho střílel nebezpečně Hazard, avšak našel pouze náruč Muslery. Atraktivní podívaná pokračovala. Ve 38. minutě vyzval Babel k vyrovnání Belhandu, hosty ale zase podržel výborný Courtois. Dvě minuty nato přispěchal s odpovědí Benzema, jenž zpoza šestnáctky vypálil těsně nad břevno.

Benzema byl v akci znovu osm minut po změně stran, kdy pláchl obraně Galatasaraye, Muslera jej však vychytal. Domácí začali přitápět pod kotel, nicméně Real nadále podnikal nebezpečné útoky, jako například v 59. minutě duo Benzema-Hazard, načež druhý jmenovaný pálil do Muslery. Brankář istanbulského týmu si poradil i za další dvě minuty proti voleji Carvajala. V 65. minutě vyslal Benzema Hazarda, ten udělal kličku Muslerovi, jenž následně napálil břevno a Marelův následný pokus kryl Muslera.

Další slibnou příležitost zahodil Benzema čtvrthodinu před koncem, kdy další protiútok zakončil jen do míst, v nichž zasáhl připravený Muslera. Tlak domácích se mezitím vypařil. Až v 84. minutě nebezpečně, leč nepřesně hlavičkoval N'Zonzi. Zároveň šlo o ojedinělou vlaštovku, jinak si Galatasaray žádnou velkou šanci na srovnání skóre až do konce nevypracoval.
Autor: Ondřej Vaculík