0 : 5 (0:4)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 7.98 - 5.54 - 1.38

Plzeň doma na Real Madrid nestačila, obhájci podlehla 0:5

Karim Benzema (© realmadrid.com)

Hráči Plzně v Lize mistrů i podruhé podlehli favorizovanému Realu Madrid. Svěřenci Pavla Vrby po minulé venkovní porážce 1:2 dnes doma s obhájcem trofeje utrpěli debakl 0:5.

Během dvaceti minut prvního poločasu se dvakrát trefil Karim Benzema a jednou Casemiro s Garethem Balem. Po změně stran uzavřel skóre Toni Kroos. Čeští šampioni vyrovnali svoji nejtěžší porážku v LM, stejným výsledkem venku prohráli s Bayernem Mnichov (2013) a v říjnu s AS Řím.

Plzeň ve skupině G zůstala i po čtvrtém kole poslední s jedním bodem a definitivně ztratila šanci na postup do osmifinále, protože AS Řím zvítězil na hřišti CSKA Moskva 2:1 a má stejně jako Real devět bodů. Ruský tým, který v příštím utkání elitní soutěže 27. listopadu přivítá Viktorii, má čtyři body.

Plzeň nastoupila i s útočníkem Chorým, který při svém debutu v elitní soutěži nahradil zraněného Krmenčíka. Hvězdný záložník Modrič překvapivě chyběl v základní sestavě Realu, v brance hostů byl Courtois místo Navase.

Viktoria začala aktivně a v osmé minutě málem otevřela skóre. Hrošovský nacentroval do šestnáctky a Nacho nepovedeným odkopem napálil břevno vlastní branky.

Španělský favorit se pomalu dostával do tempa a ve 20. minutě poprvé udeřil. Benzema se elegantně zbavil Procházky i Řezníka a po zemi prostřelil Hrušku mezi nohama. Už za tři minuty po Kroosově rohu zvýšil hlavou nepokrytý Casemiro.

Plzeň několik náznaků nedotáhla a hosté na konci poločasu potrestali chyby soupeře dalšími dvěma góly. Ve 37. minutě volný Benzema přesně hlavičkoval po přistrčení od Balea a za tři minuty si madridští útočníci role vyměnili a velšský reprezentant se trefil pohotovou střelou.

Domácí začali i druhou půli slibně. Kopic se dvakrát dostal do zakončení, ale v obou případech ho vychytal Courtois. Jeho branku po hodině hry minul Hrošovský a nenavázal na svůj gól z Madridu.

Naopak vítězové posledních tří ročníků LM byli i v 67. minutě chladnokrevní. Střídající Vinícius po rychlém brejku předložil míč Kroosovi a ten přehodil Hrušku, který se za míčem opět jen bezmocně ohlédl.

Plzeňští v závěru měli i štěstí, protože Bale nejprve skóroval z ofsajdu a poté napálil břevno. Západočeši tak v pohárech přišli o sérii bez porážky, která se zastavila na sedmi zápasech. Vyprodaná Doosan Arena přesto domácí fotbalisty ocenila potleskem.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 7017
Komentáře (768 / 0 nových)
Komentáře k zápasu naleznete zde
25.06. Liga mistrů - výsledek
Výsledek dnešního zápasu nultého předkola Ligy mistrů - semifinále kvalifikačního turnaje v Prištině: Tre Penne (San Marino) - Santa Coloma (Andorra) 0:1 (76. Camochu).
19.06. UEFA potvrdila Neymarovi distanc
Evropská fotbalová unie UEFA zamítla odvolání Paris St. Germain a potvrdila Neymarovi zákaz startu ve třech zápasech Ligy mistrů za urážku rozhodčích. Brazilský útočník dostal trest v dubnu za to, že sudí zkritizoval na instagramu poté, co francouzský tým vypadl v osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United kvůli penaltě nařízené po zásahu videorozhodčího v poslední minutě. Sám v utkání kvůli zranění nenastoupil. Neymar neprožívá dobré období. Kvůli dalšímu zranění přišel o účast na mistrovství Jižní Ameriky, byli obviněn ze znásilnění a kvůli sporu o daně má v Brazílii zmrazený majetek. Spekuluje se také o tom, že by nejdražší hráč historie mohl PSG opustit. Do Paříže přišel předloni z Barcelony za 222 milionů eur. (ČTK)
19.06. Los 2. předkola Ligy mistrů
Los 2. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 23. a 24. července, odvety 30. a 31. července):
Mistrovská část:
Maccabi Tel Aviv - FC Astana/Kluž, Borisov (Běl.)/Piast Gliwice - Linfield (Sev. Ir.)/Rosenborg Trondheim, The New Saints (Wal.)/vítěz kvalifikačního turnaje - FC Kodaň, Ludogorec Razgrad (Bulh.)/Ferencváros Budapešť - Dudelange (Luc.)/Valletta, Dundalk (Ir.)/Riga - Partizani (Alb.)/Karabach (Ázerb.), Šeriff Tiraspol/Saburtalo Tbilisi - Dinamo Záhřeb, Celtic Glasgow/FK Sarajevo - Nömme Kalju (Est.)/Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.)/Crvena Zvezda Bělehrad - HJK Helsinky/Tórshavn (Faer. ostr.), Slovan Bratislava/Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - APOEL Nikósie, Valur Reykjavík/Maribor - Ararat-Armenia/AIK Stockholm.

Nemistrovská část:
Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus, PSV Eindhoven - FC Basilej. (ČTK)
19.06. Plzeň se dozví jméno soupeře pro předkolo
Fotbalisté Plzně se dnes po poledni dozvědí, s kým budou hrát ve 2. předkole Ligy mistrů. Možní protivníci českého vicemistra jsou přitom jen dva - Viktoria narazí buď na Basilej, nebo na historicky nejúspěšnější řecký klub Olympiakos Pireus. Soupeře ve 2. předkole Evropské ligy poznají rovněž hráči Jablonce a Mladé Boleslavi. Pokud Plzeň z 2. předkola postoupí, získá jistotu minimálně skupiny Evropské ligy. Pokud by posléze přešla i přes 3. předkolo nemistrovské části, čekalo by ji ještě závěrečné play off. Šampioni ze Slavie byli zařazeni až do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, kde se mohou utkat třeba s Ajaxem nebo Celticem. V kvalifikaci Evropské ligy se představí tři české celky - Jablonec a Mladá Boleslav začnou ve 2. předkole, pražská Sparta až ve třetím. (ČTK)
18.06. Los 1. předkola Ligy mistrů
Los 1. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 9. a 10. července, odvety 16. a 17. července): Nömme Kalju (Est.) - Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.) - Crvena Zvezda Bělehrad, Ararat-Armenia - AIK Stockholm, FC Astana - Kluž, Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Ferencváros Budapešť, Celtic Glasgow - FK Sarajevo, Šeriff Tiraspol - Saburtalo Tbilisi, Dudelange (Luc.) - Valletta, Partizani (Alb.) - Karabach (Ázerb.), Slovan Bratislava - Sutjeska Nikšič (Č. Hora), Linfield (Sev. Ir.) - Rosenborg Trondheim, Valur Reykjavík - Maribor, Dundalk (Ir.) - Riga, The New Saints (Wal.) - vítěz kvalifikačního turnaje, HJK Helsinky - Tórshavn (Faer. ostr.), Borisov (Běl.) - Piast Gliwice. (ČTK)
11.06. Losování kvalifikace předkola LM a EL
Losování kvalifikace předkola Ligy mistrů a Evropské ligy:
LM - turnaj v Prištině:
Semifinále (25. června):
Feronikeli (Kosovo) - Lincoln Red Imps (Gibr.), Tre Penne (San Mar.) - FC Santa Coloma (And.).
Finále (28. června).

EL (27. června a 4. července):
Progres (Luc.) - Cardiff MU (Wales), La Fiorita (San Mar.) - Engordany (And.), Sant Julia (And.) - Europa (Gibr.), Ballymena (Sev. Ir.) - Runavík (Faer. ostr.), Priština (Kosovo) - St. Joseph's (Gibr.), Tre Fiori (San Mar.) - Klaksvík (Faer. ostr.), Barry Town (Wales) - Cliftonville (Sev. Ir.). (ČTK)
03.06. Liga mistrů - tým sezóny
Nejlepší tým Ligy mistrů pro sezónu 2018/19: Alisson (Liverpool), Ter Stegen (Barcelona), Van Dijk (Liverpool), De Ligt (Ajax), Vertonghen (Tottenham), Alexander-Arnold (Liverpool), Robertson (Liverpool), Sissoko (Tottenham), Ziyech (Ajax), De Bruyne (Man City), De Jong (Ajax), Ndombélé (Lyon), Wijnaldum (Liverpool), Neres (Ajax), Sterling (Man City), Messi (Barcelona), Tadić (Ajax), Mané (Liverpool), Ronaldo (Juventus), Lucas Moura (Tottenham). (football-italia.net)
02.06. Včerejší finále bylo nejslušnější
Poprvé v historii včera došlo k tomu, že ve finále Ligy mistrů nebyla udělena ani jedna karta. Hráči Liverpoolu a Tottenhamu byli hodně slušní, o čemž svědčí i fakt, že dohromady spáchali pouhých jedenáct faulů. (sport-express.ru)
02.06. Ve finále byl nejlepší Van Dijk
Nejlepším hráčem včerejšího finále Ligy mistrů byl zvolen Virgil van Dijk, obránce Liverpoolu zažil životní sezonu a v sobotu dalším výborným výkonem přispěl k výhře 2:0 nad Tottenhamem. (sport-express.ru)