12.09.2017 20:45 CET
0 : 5
(0:3)

Celtic FC - Paris Saint-Germain 0:5

Občas se podceňovaným týmům podaří bohatého favorita zaskočit a svést s ním vyrovnaný souboj, ovšem ne v případě duelu skotského Celticu s Paris Saint-Germain. Pařížané v Glasgow podali zcela suverénní výkon a po drtivé výhře 5:0 jsou v čele základní skupiny B. Již v první půli se prosadilo smrtící útočné trio Neymar - Cavani - Mbappé, po změně stran pak zakulatil skóre vlastním gólem Lustig a druhou trefou večera se prezentoval Edinson Cavani.

První Cavaniho gól z Kurzawova centru ještě rozhodčí Orsato neuznal kvůli postavení mimo hru, ovšem i tak se na změnu skóre čekali jen do devatenácté minuty. Zatímco se domácí fanoušci marně domáhali odpískání faulu na Scotta Sinclaira, hosté podnikli bleskový výpad po levé straně a Neymar po ukázkové Rabiotově kolmici zachoval tváří v tvář brankáři Gordonovi klid v zakončení. Jen chvíli nato měl vyrovnání na kopačce uzdravivší forvard Leigh Griffiths, avšak jeho povedený přímý kop dokázal Alphonse Aréola parádním zákrokem vytěsnit nad břevno.

Poté, co se prosadila více než dvousetmilionová posila z Barcelony, zapsal se na střeleckou listinu i další nově příchozí útočník Kylian Mbappé. Mladičký forvard ve čtyřiatřicáté minutě těžil z Neymarova hlavičkového přiťuknutí a také faktu, že Edinson Cavani před ním míč ve snaze o střelu z voleje zcela minul. To Mbappé před odkrytou brankou v lepší palebné pozici nezaváhal a navýšil náskok PSG na dva góly.

Pět minut před odchodem do kabin bylo pro Celtic dokonce ještě hůř, neboť Jozo Šimunović zbytečně potáhl za dres nabíhajícího Cavaniho, přestože Kurzawův centr oba zúčastněné vysoko přeletěl. Následoval tak pokutový kop, který sam faulovaný bezpečně proměnil a platilo tedy poločasové skóre 3:0. Situaci na stadionu nepřidal ani neukázněný fanoušek, který vnikl na hrací plochu se zdánlivým cílem napadnout Kyliana Mbappého. Celtic tak nejspíše čeká řádný trest ze strany UEFA.

Po změně stran se sice domácí přece jen zlepšili a Aréola se musel činit proti střele Sinclaira, ovšem výsledek zůstával stále stejný až do třiaosmdesáté minuty. Střídající Julian Draxler podsekl míč do ohně, kde si jej neodvratně srazil do vlastní sítě Mikael Lustig a podtrhl tak mizérii svého týmu. Pět minut před koncem pak dokonal debakl na konečných 5:0 Edinson Cavani přesnou hlavičkou z dalšího Kurzawova centru.

Autor: Martin Kantor