28.09.2010 20:45 CET
2 : 1
(0:0)

AS Řím - CFR Cluj 2:1

První tři body ve skupině získal AS Řím, ten odčinil dva roky starou porážku a Kluž tentokrát doma porazil. Rumuni ale byli důstojným soupeřem, jenže měli smůlu a do Transylvánie cestují s porážkou 1:2. O osudu utkání rozhodla spálená šance Traorého a slepené branky Mexese a Borriella.

Rumunský šampión na Římany vlétl a v úvodu měl překvapivě jasnou převahu. Dica pálil z dobré pozice nad, a o chvíli později, kdy Lobont špatně odkopl, znovu netrefil. Řím se bránil, ale postupem času si začínal vytvářet převahu. Jeden z klíčových okamžiků celého utkání přišel při šanci hostujícího celku. Traoré se dostal do obrovské šance, sám před Lobontem zvolil střelu, přitom mohl přihrát před prázdnou branku úplně volnému spoluhráči. Střela orazítkovala břevno a Kluž tak přišla o téměř jisté vedení. Pravdou je, že Řím si dlouho koledoval, nakonec tuto "superšanci" přečkal bez úhony.

Pak už začali diktovat tempo domácí, Vučinič byl několikrát v dobrém postavení, jenže v brance Kluže čaroval skvělý Claro. Na brankáři hostí si vylámal zuby také Francesco Totti, ten mu dvakrát vyprášil rukavice. První poločas skončil 0:0, ale to jen díky zahozené šanci Traorého a skvělém brankáři Clarovi.

Druhý poločas navázal herně na ten první. Řím měl už větší převahu, ale Kluž také nebyla bez šancí a Traore dokonce trefil tyč. Utkání nakonec rozhodly dvě slepené branky. V 69. minutě zahrávali Vlci rohový kop, ten byl zahrán po zemi přesně na Mexese, který propálil vše před sebou - 1:0 pro AS Řím.

Uběhly sotva tři minuty a Římané se radovali po druhé. Opět se pod branku podepsal Mexes, který tentokrát vyslal dlouhý nákop a Borriello ho fantasticky rovnou z první dopravil do sítě - 2:0 pro Řím. Kluž se nevzdávala a nadále bojovala, to se vyplatilo a v 77. minutě udeřil po rohovém kopu hlavou Rada - 2:1. Rumuni si v závěru vytvořili velký tlak, jenže vyrovnat se jim nepodařilo.

Autor: Ondřej Linhart