uefa.com
23.02.202408:11

Sparta může dostat Leverkusen nebo WHU

Sparťané mohou v osmifinále Evropské ligy narazit na Leverkusen se svými bývalými hráči Matějem Kovářem, Patrikem Schickem a Adamem Hložkem či West Ham s dalšími českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. Páteční los jim coby nenasazenému týmu může přisoudit také Liverpool. Pražského rivala Slavii, která je mezi nasazenými, dostat nemohou.

Červenobílí si mohou zopakovat souboj ze skupiny s AS Řím, připadnout jim může i AC Milán. Plzeň v Evropské konferenční lize může narazit na Štýrský Hradec s českým gólmanem Vítězslavem Jarošem nebo znovu na Dinamo Záhřeb, které porazila se skupině.

ČTK
22.02.202423:52

Evropská liga - výsledky (2)

Výsledky odvetných zápasů předkola playoff Evropské ligy: AS Řím - Feyenoord 2:1 po penaltách (15. Lo. Pellegrini - 5. Giménez), první zápas 1:1, postupuje AS Řím, Marseille - Šachtar 3:1 (23. Aubameyang, 74. Sarr, 81. Kondogbia - 23. z penalty Sudakov), první zápas 2:2, postupuje Marseille, Sparta - Galatasaray 4:1 (8. Preciado, 74. Tuci, 80. Haraslín, 90+6. Kuchta - 16. Bardakci), první zápas 2:3, postupuje Sparta, Sporting - Young Boys 1:1 (13. Gyökeres - 84. z penalty Ganvoula), první zápas 3:1, postupuje Sporting.

22.02.202423:39

Llorente odstoupil kvůli zranění

AS Řím dohrával odvetu předkola playoff Evropské ligy s Feyenoordem, která dospěla až do penaltového rozstřelu, bez Diega Llorenteho. Kmenový obránce Leedsu United skončil na nosítkách po srážce s Ayasem Uedou.

football-italia.net
22.02.202423:25

Galatasaray opětovně prohrál v Česku

Galatasaray nezvítězil v pohárech na hřišti českých mužstev počtvrté po sobě. Letenští zvládli i druhý vyřazovací dvojzápas s istanbulským celkem, v sezoně 1995/96 ho vyřadili v předkole Poháru UEFA (dnešní Evropské ligy).

ČTK
22.02.202423:00

Sparta vyřadila Galatasaray

Výsledek odvetného zápasu předkola playoff Evropské ligy: Sparta - Galatasaray 4:1 (8. Preciado, 74. Tuci, 80. Haraslín, 90+6. Kuchta - 16. Bardakci), první zápas 2:3, postupuje Sparta.

22.02.202422:02

Aubameyang nejlepším střelcem EL

Olympique Marseille hraje po poločase odvety předkola playoff Evropské ligy se Šachtarem Doněck 1:1, pod což se vyrovnávací trefou podepsal Pierre-Emerick Aubameyang. Pro gabonského kanonýra to byl 31. gól v soutěži, čímž se stal historicky nejlepším kanonýrem Evropské ligy.

twitter.com/europaleague
22.02.202421:51

Poločas: Sparta - Galatasaray 1:1

Poločasový výsledek odvetného zápasu předkola playoff Evropské ligy: Sparta - Galatasaray 1:1 (8. Preciado - 16. Bardakci).

22.02.202421:27

Evropská liga - výsledky (1)

Výsledky odvetných zápasů předkola playoff Evropské ligy: Freiburg - RC Lens 3:2 po prodloužení (68. a 90+3. Sallai, 99. Gregoritsch - 28. Pereira da Costa, 45+2. Wahi), první zápas 0:0, postupuje Freiburg, Karabach - Braga 2:3 po prodloužení (102. Silva, 120+2. Akhundzade - 70. Fernandes, 83. Djaló, 115. z penalty Banza), první zápas 4:2, postupuje Karabach, Rennes - AC Milán 3:2 (11., 54. a 68. poslední dvě z penalty Bourigeaud - 22. Jović, 58. Leão), první zápas 0:3, postupuje Milán, Toulouse - Benfica 0:0, první zápas 1:2, postupuje Benfica.

22.02.202419:55

Sestavy: Sparta - Galatasaray

Základní sestavy pro odvetný zápas předkola playoff Evropské ligy:

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Sörensen - Preciado, Laci, Kairinen, Wiesner - Olatunji, Kuchta, Haraslín.

Galatasaray: Muslera - Ayhan, Bardakcı, Sánchez, Kutlu - Demirbay, Torreira - Yilmaz, Mertens, Aktürkoglu - Icardi.

22.02.202408:27

Spartu doma čeká duel s Galatasarayem

Hráči Sparty budou dnes v domácí odvetě 2. kola Evropské ligy s Galatasarayem Istanbul dohánět ztrátu 2:3 z úvodního zápasu. Kvůli kartám jim budou chybět tři hráči základní sestavy včetně kapitána Ladislava Krejčího. Opírat se mohou o působivou domácí bilanci v této sezoně, na Letné neprohráli ani jeden z 16 zápasů. Utkání má výkop ve 21:00.

Úvodní duel v Istanbulu přinesl minulý čtvrtek atraktivní podívanou. Galatasaray dvakrát vedl, ale Sparta se pokaždé dotáhla. Druhý gól dala v přesilovce po vyloučení stopera Victora Nelssona. Jenže poté uviděl červenou kartu i Matěj Ryneš a domácí v první minutě nastavení zásluhou Maura Icardiho rozhodli o výhře.

ČTK
21.02.202421:11

Young Boys hlásí tři absence

Loris Benito, Filip Ugrinic a Kastriot Imeri nepomohou BSC Young Boys v zítřejší odvetě předkola play-off Evropské ligy na půdě lisabonského Sportingu. Zmíněná trojice do Portugalska nedorazila, protože doléčuje zdravotní problémy.

abola.pt
21.02.202418:44

Slot se dotáhne na Van Marwijka

Feyenoord zítra v odvetě předkola play-off Evropské ligy nastoupí v Římě proti AS, což bude 36. zápas na evropské scéně v tomto působišti pro trenéra Arneho Slota. Bývalý kouč Alkmaaru se tím dotáhne na Berta van Marwijka, jenž vedl rotterdamský klub mezi lety 2000 až 2004 a 2007 až 2008.

vi.nl
21.02.202414:28

Feyenoord do Říma i s Jahanbakhshem

V nominaci Feyenoordu na odvetu předkola Evropské ligy proti AS Řím je i Alireza Jahanbakhsh. Íránský křídelník doléčil zranění, kvůli němuž přišel o poslední dva soutěžní zápasy.

vi.nl
21.02.202411:32

V Praze budou hlídat stovky policistů

Na čtvrteční odvetu 2. kola Evropské ligy mezi fotbalisty Sparty a Galatasaraye na pražské Letné dohlédne několik stovek policistů. Silniční provoz a dění v okolí stadionu i ve městě budou sledovat vedle příslušníků pořádkové, dopravní, cizinecké policie a antikonfliktního týmu také kriminalisté, policisté se psy nebo členové speciální a krajské pořádkové jednotky. Doprovodí i případné pochody fanoušků ke stadionu, který se otevře v 19:30. Policejní mluvčí Jan Rybanský to dnes uvedl na webu. Utkání začne v 21:00.

ČTK
21.02.202408:19

Calabria si na návrat počká

O třetí zápas za sebou přijde Davide Calabria. Obránce AC Milán ještě nedoléčil svalové zranění a vynechá odvetu předkola Evropské ligy v Rennes.

20.02.202413:14

Odvetu v Praze má na starosti Taylor

Sparta ve čtvrtek hostí Galatasaray a jako hlavní rozhodčí byl delegován Anthony Taylor. Z Anglie budou i jeho asistenti, jmenovitě Gary Beswick a Adam Nunn.

uefa.com
20.02.202409:12

Diogo Jota má problémy s kolenem

Na marodce Liverpoolu se ocitl Diogo Jota. Útočník anglického klubu si poranil koleno a čeká ho delší pauza, mimo hru by mohl být až dva měsíce.

dailymail.co.uk
19.02.202419:45

AC Milán nebude chybět Leão

Rafael Leão by měl být k dispozici AC Milán pro čtvrteční odvetu předkola playoff Evropské ligy se Stade Rennes i následný ligový duel s Atalantou Bergamo. Portugalský reprezentant kvůli potížím s lýtkem do víkendového duelu s Monzou (2:4) nastoupil až po změně stran, mezitím se však jeho stav zlepšil a zítra by měl normálně trénovat.

17.02.202420:14

Ugrinić nebude na odvetu

Pětadvacetiletý záložník Young Boys Bern Filip Ugrinić, který ve 42. minutě prvního duelu play off Evropské ligy se Sportingem Lisabon vstřelil gól švýcarského týmu, si po střetu s Eduardem Quaresmou zlomil prst na levé noze a přijde o čtvrteční druhý duel v Alvalade.