SLAVIA NESTAČILA NA TOTTENHAM

Fotbalisté pražské Slavie podlehli v úvodním utkání prvního kola Poháru UEFA anglickému Tottenhamu, když jedinou branku utkání vstřelil Jermaine Jenas po přihrávce Zokory, gólu ovšem předcházela velká chyba obránce Slavie Latky na polovině hřiště. Postup Slavie do druhého kola by se tedy rovnal malému zázraku.

LIBEREC PORAZIL CZ BĚLEHRAD

Slovan Liberec zvládl na výbornou utkání s Crvenou Zvezdou Bělehrad a až na zhruba deset minut ve druhé půli měl hru pevně v rukou. Krátce před přestávkou dal krásný gól Frejlach, v poslední minutě nastavení pak na 2:0 pečetil Blažek.

SVLÉKLI BARCU DO NAHA!

Kdo dnes říká já to čekal, lže! Možná v těch nejtajnějších snech všech nepřátel Barcelony se na malinkou chvilinku objevili culés pokořeni, zadupáni, zničeni, bez nápadu, bez odpovědi. Ale procitnutí byla vždy stejná. Barca kráčela vítězoslavně od města k městu, od stadiónu ke stadiónu. Až přijela do Monaka, nastoupila proti Seville a ta jí..., ale to se již píše v titulku...

UEFA FAIR PLAY

Soutěž UEFA Fair Play vyhráli letos Švédové. Do poháru vyslali Gefle IF, osmý tým nejvyšší švédské soutěže. Radovat se mohou ještě fanoušci a hráči norského Brannu Bergen a belgického KSV Roeselare.

SEVILLA VYHRÁLA POHÁR UEFA

Skvělý dárek si k loňskému stému výročí založení klubu nadělila španělská Sevilla FC. Ve finále Poháru UEFA totiž rozstřílela anglický Middlesbrough 4:0 a poprvé v historii se raduje z triumfu v evropském poháru.

MIDLESBROUGH - STEAUA 4:2 (1:2)

Hráči Middlesbrough předvedli další dechberoucí obrat. Proti Steaue Bukurešť brzy prohrávali o dvě branky a k postupu museli skórovat čtyřikrát. To se jim nakonec povedlo, do finále Poháru UEFA je v 89. minutě poslal Massimo Maccarone.

SCHALKE 04 - SEVILLA FC 0:0

Bezbrankovou remízou skončil první semifinálový zápas v AufSchalke Aréně mezi Schalke a Sevillou. Domácí byli lepším týmem, nedokázali však využít žádnou šanci. Navíc po zkratu Krstajiče dohrávali v deseti lidech.

STEAUA BUK. - MIDDLESBROUGH 1:0 (1:0)

Steaua Bukurešť má nakročeno do finále Poháru UEFA, na svém stadiónu porazila anglický tým FC Middlesbrough 1:0 a to je pro odvetu dobrý výsledek. O zasloužené vítězství se po půlhodině hry postaral Nicolae Dica.

SCHALKE - LEVSKI 1:1 (0:1)

Schalke na svém supermoderním stadiónu v Gelsenkirchenu přivítalo Levski Sofia. Čtvrtý tým německé Bundesligy už měl slibný náskok z prvního utkání, ve kterém vyhrál na bulharské půdě 3:1, a tak se nic jiného, než postup Schalke nečekalo.

MIDDLESBROUGH - BASILEJ 4:1 (1:1)

Neuvěřitelný obrat předvedli hráči anglického Middlesbrough. V prvním utkání čtvrtfinále Poháru UEFA v Basileji prohráli 0:2 a i v domácí odvetě prohrávali, dokázali však nastřílet čtyři góly, ten poslední v samém závěru, a postoupit do semifinále.

STEAUA BUKUREŠŤ - RAPID BUKUREŠŤ 0:0

Gól vstřelený v prvním zápase na hřišti Rapidu rozhodl o postupu Steauy Bukurešť. Odveta se nesla v podobném duchu, prim hrála pozorná obrana a vyložených brankových příležitostí bylo poskrovnu.

ZENIT PETROHRAD - SEVILLA 1:1 (0:0)

Fotbalisté Zenitu Petrohrad nedokázali proti Seville dohnat vysokou ztrátu z prvního zápasu a letošní ročník Poháru UEFA pro ně skončil. Poklidný zápas ve druhém poločase poznamenaly dvě červené karty, sporná penalta a zranění Marescy.

SEVILLA FC - ZENIT PETROHRAD 4:1 (1:1)

Sevilla převálcovala Zenit a je jednou nohou v semifinále Poháru UEFA. Na branku Savioly sice ještě zareagoval Keržakov, po změně stran ale přišlo vyloučení Hagena a oslabení hosté třikrát inkasovali, dohrávali navíc dokonce v devíti.

FC BASILEJ - MIDDLESBROUGH FC 2:0 (2:0)

Švýcarský FC Basilej si nečekaně troufale vyšlápl na anglický Middlesbrough, po přesvědčivém výkonu jej porazil 2:0 a je velmi blízko postupu. O výsledku rozhodl závěr první půle, kdy během tří minut padly obě branky.

RAPID BUK. - STEAUA BUK. 1:1 (0:1)

Duel dvou nesmiřitelných bukurešťských rivalů skončil remízou, za kterou mohou být domácí rádi. Steaua byla po celý zápas fotbalovější, kdežto na domácích kopačkách se až příliš projevovala nervozita z velkého zápasu. K vyrovnání pomohla Rapidu hrubka hostujícího brankáře.