24.08.2023 20:30 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan zdolal v play off Európskej ligy cyperský Limassol o gól

V prvom zápase play off o skupinovú fázu Európskej ligy zdolal ŠK Slovan Bratislava cyperský Aris Limassol 2:1 (1:0).

V 16. minúte vzniklo v defenzíve domácich veľké okno. Mohol z toho byť sólový nájazd hosťujúceho hráča na bratislavského gólmana, ale Borjan ďaleko vybehol a zbavil sa ho. V 27. minúte dobre zahral Struski. Prihral Bengtssonovi, ktorého strelu musel Borjan vyraziť. V 30. minúte bol v dobrej pozícii Marcelli. Pokúsil sa o strelu k vzdialenejšej žrdi, ale brankár Vaná sa natiahol a dokázal loptu jednou rukou zastaviť. V 34. minúte Kucka vyslal ďaleký pas z vlastnej polovice. Na hrote útoku našiel Marka Toliča, ktorý si loptu padajúcu z výšky v behu prvým dotykom spracoval a medzi dvoma obrancami obstrelil Vanáa po jeho pravej ruke - 1:0. V 42. minúte predviedol Marcelli dobrý ťah na bránu. Urobil krátku kľučku a popri Boakyeovi vystrelil. Gólovú radosť pokazil mladíkovi belasých Vaná.

V 52. minúte Lovat centroval z rohu. Lopta preletela cez všetkých hráčov na voľného Toliča, ktorý zblízka prudko napálil nad brvno. V 57. minúte si Lovat na ľavej strane prehodil hráča a od ďalšieho sa lopta odrazila k Marcellimu, ktorý z uhla vystrelil na vzdialenejšiu žrď. Vaná loptu na zemi jednou rukou vyrazil, no iba pred Strelca, ktorý trafil Cajuha a od neho sa lopta odrazila do siete - 2:0. V 73. minúte si Slovan nedal pozor v defenzíve. Lovat neustrážil ofsajdovú líniu a Stepinskui si na vysokú loptu pri čiare dobre nabehol. Borjan vybehol proti nemu a zmaril mu šancu, ale Mayambela nemal problém trafiť prázdnu bránu - 2:1. V šiestej nadstavenej minúte sa lopta odrazila k voľnému Stepinskimu, proti ktorému išiel Wimmer do riskantného súboja v 16-ke, ale zvládol ho. Pravdepodobne by sa však bol pískal ofsajd. Zápas sa nadstavoval desať minút, no viac sa už nestalo. Slovan Bratislava zaknihoval cenné víťazstvo nad cyperským Aris Limassol v pomere 2:1 a do odvety na ďalší týždeň pôjde s jednogólovým náskokom.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu