0 : 3 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.81 - 3.79 - 4.47

AEK nestačil na Luhansk a postup se mu vzdálil

Artem Gromov (© AFP)

První body v základní skupině Evropské ligy si připsali fotbalisté Luhansku. Ti vyhráli na hřišti AEK Atény 0:3, přičemž všechny branky vstřelili po pauze. Jmenovitě to byli Gromov, Kabajev a Jurčenko.

První poločas se nesl ve znamení nudy, když ani jeden z gólmanů nemusel chytat žádnou střelu. Největší vzrušení přišlo hned ve čtvrté minutě, kdy domácí Livaja po standardní situaci nastřelil tyč.

Po přestávce už toho bylo k vidění mnohem víc akce. V padesáté minutě předvedl zbytečný faul Šachov, který trefil protihráče ve výskoku loktem a po zásluze uviděl žlutou kartu. A jelikož to byla v utkání již druhá, musel odejít do sprch.

Trvalo to asi deset minut, než Zarja tuto hloupost potrestala. Od levého rohového praporku přiletěl do malého vápna centr, který gólman vyboxoval jen pod sebe, odkud Arťom Gromov snadno dorazil do prázdné brány.

Čtvrt hodiny před koncem hosté své vedení zdvojnásobili. Na hranici pokutového území si skvělým způsobem navedl míč na střelu Vladyslav Kabajev, který následně vypustil projektil svou levačkou a přesně ke vzdálenější tyči skóroval.

Po pětaosmdesáti minutách hry se domácí dopustili faulu v pokutovém území, což neuniklo zraku sudího, jenž nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Vladlen Jurčenko, jenž s naprostým přehledem proměnil a zpečetil na konečných 0:3.

Oba týmy tak zatím získaly body jen za úspěchy ve vzájemných zápasech, v tabulce tak výrazně zaostávají. Zatímco ony mají na kontě tři body, druhá Braga jich má sedm a první Leicester je mimo dosah na desíti. Trochu ve výhodě je AEK, který hned příští týden přivítá Bragu na svém hřišti a může se dotáhnout na rozdíl jednoho bodu.
#
To je po všetkých stránkach hrôza tí Gréci ako na reprezentačnej, tak na klubovej scéne...
19.07. Dnes se losují evropské poháry
Čeští zástupci v evropských fotbalových pohárech se při dnešním losování v Nyonu dozvědí soupeře pro 3. předkolo. Zatímco Slavia v Lize mistrů a Jablonec v Evropské lize byly nasazeny přímo, Sparta v Lize mistrů a Plzeň se Slováckem v Evropské konferenční lize nejprve musí přejít přes 2. předkolo. Spartu v něm čeká Rapid Vídeň, Plzeň Dynamo Brest a Slovácko Lokomotiv Plovdiv. Evropská fotbalová unie UEFA nejprve rozdělila los mistrovské části Ligy mistrů do dvou skupin, během neděle ale tuto informaci ze svého webu stáhla. Pokud bude rozdělení platit, Slavia se střetne s vítězem jednoho ze tří zápasů 2. předkola Malmö - HJK Helsinky, Alaškert - Šeriff Tiraspol, nebo Ferencváros - Žalgiris Vilnius. Los Ligy mistrů začne ve 12 hodin, Evropské ligy o hodinu a Evropské konferenční ligy o dvě hodiny později. (ČTK)
15.07. Lüftner nedohrál vinou zranění
Český fotbalista Michael Lüftner prožil v odvetě 1. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti Araratu Jerevan velmi smolný zápas. Bývalý slávistický obránce musel už v 11. minutě kvůli zranění střídat a jeho Fehérvár poté po nečekané venkovní porážce 0:2 s arménským outsiderem vypadl. Třetí tým uplynulého ročníku maďarské ligy zaváhal už před týdnem v úvodním domácím duelu, v němž inkasoval vyrovnávací gól ve třetí minutě nastavení a do odvety si odnesl pouze remízu 1:1. (ČTK)
02.07. Spinazzola si údajně přetrhl achilovku
Leonardo Spinazzola má podle prvních zpráv přetrženou achilovku. Italský obránce AS Řím se zranil v dnešním zápase s Belgií, pokud se černé prognózy potvrdí, čeká ho operace a minimálně půlroční pauza. (football-italia.net)
24.06. UEFA zrušila pravidlo venkovních gólů
Od nadcházející sezóny nebude platit pravidlo venkovních gólů. Zmíněné pravidlo se zruší ve všech soutěžích pod hlavičkou UEFA. (sport-express.ru)
17.06. Základní sestavy: Nizozemsko - Rakousko
Základní sestavy pro dnešní zápas mistrovství Evropy -
Nizozemsko:
Stekelenburg - Dumfries, De Vrij, De Ligt, Blind, Van Aanholt - De Roon, Wijnaldum, F. De Jong - Depay, Weghorst.
Rakousko: Bachmann - Lainer, Dragović, Hinteregger, Ulmer - Baumgartner, Schlager, Laimer, Alaba - Sabitzer, Gregoritsch.
02.06. De Bruyne zřejmě neohrozí Rusko
Belgie se v úvodním zápase mistrovství Evropy proti Rusku zřejmě bude muset obejít bez Kevina De Bruyneho. Ofenzivní záložník Manchesteru City má po finále Ligy mistrů dvojitou zlomeninu v obličeji. (lequipe.fr)
27.05. Nejlepším hráčem finále byl Capoue
Nejlepším hráčem včerejšího finále Evropské ligy byl zvolen Záložník Étienne Capoue. Jeho Villarreal v penaltovém dramatu nakonec předčil Manchester United a získal svou první trofej v historii. (sport-express.ru)
26.05. Evropskou ligu vyhrál Villarreal
Výsledek finále Evropské ligy: Villarreal - Manchester United 1:1 i po prodloužení, 11:10 na penalty (29. G. Moreno - 55. Cavani).
26.05. Základní sestavy pro finále Evropské ligy
Základní sestavy pro dnešní finále Evropské ligy -
Villarreal:
Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Pedraza - Parejo, Capoue, Trigueros - G. Moreno, Bacca, Yeremi.
Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Shaw - Pogba, McTominay - Greenwood, Fernandes, Rashford - Cavani. (uefa.com)
26.05. Bacca může dorovnat Falcaa
Kolumbijský útočník Villarrealu Carlos Bacca, kterého dnes v polském Gdaňsku čeká finále Evropské ligy proti Manchesteru United, může dorovnat slavného krajana Radamela Falcaa. Kolumbijec se dokázal trefit ve dvou různých finále Evropské ligy za Porto a Atlético Madrid celkem třikrát. Bacca má na kontě dva zásahy za Sevillu ve vítězném finále proti Dněpru Dněpropetrovsk v roce 2015, které se hrálo ve Varšavě. (marca.com)