2 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Trnava před domácími fanoušky porazila Gyumri a postupuje

V odvetnom dueli druhého predkola pohára UEFA výsledkovo dominoval domáci tím. Spartak Trnava po remíze 1:1 z Arménska porazil Shirak Gyumri na Štadióne Antona Malatinského 2:0 (0:0).

V siedmej minúte strieľal asi z 30 metrov Halilovič a trafil gólmana hostí. Následne Mikovič nebezpečne centroval cez šestnástku. Schranz na loptu nedosiahol. V 18. minúte sľubný roh domácich iba preletel šestnástkou súpera. V 40. minúte hostia iba nakopli na Jakubecha, o chvíľu však zakončoval jeden z hráčov Gyumri z dobrej pozície na šestnástke. Avšak iba do stredu brány, a teda do rukavíc mladého gólmana. Diarrassouba v nadstavenom čase prvého polčasu minul bránu. Trnava schádzala do kabín s postupovým výsledkom 0:0.

V 50. minúte zahrával Halilovič priamy kop. Poslal center na hlavy do šestnástky, po ktorom nasledoval roh a zásah brankára Aivazova. V 57. minúte to najprv Spartaku nevyšlo, keď strela Schranza mierila mimo brány. Vzápätí vyrobil Schranz repete a dorazil loptu po hlavičke za chrbát brankára - 1:0. Už v 61. minúte išiel Spartak do dvojgólového vedenia. Po prihrávke Schranza sa k lopte dostal Tambe a po zasekávačke poslal loptu k vzdialenejšej žrdi - 2:0.

V 63. minúte si Halilovič obohral súpera a pokúsil sa o technickú strelu. Brankár hostí bol však pozorný a chytil. Akcii v 72. minúte po osi Mikovič - Tambe - Halilovič chýbalo presné zakončenie posledného menovaného, keď prestrelil bránu. O minútu akcia Spartaka skončila blokovanou strelou Bella. V 84. minúte Jirka takmer pripravil gól pre Mikoviča. Martinovi chýbal krok, aby strelu dorazil do siete. V predposlednej minúte riadneho hracieho času Jirka po ľavej strane predbehol svojho strážcu. Hľadal centrom Mikoviča, ktorému teraz chýbali iba centimetre.

Trnava zdolal Shirak Gyumri 2:0 a po remíze 1:1 na súperovom ihrisku postúpila do tretieho predkola EL UEFY.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu