17.09.2015 21:05 CET
0 : 3
(0:2)

APOEL Nikósie - Schalke 04 0:3

Schalke na půdě kyperského APOELu potvrdilo roli favorita a díky vítězství 3:0 se dostalo do čela skupiny K. O dva góly se postaral nizozemský forvard Klaas-Jan Huntelaar, ten první vsítil obránce Joël Matip. Domácí soupeři nekladli příliš velký odpor a frustrovaní pak bez vyloučeného De Vincentiho dohrávali o deseti hráčích.

Hosté v úvodu utkání trefovali jen brankové konstrukce, jejich dominance byla ovšem na hřišti jinak hodně znát. APOEL toho směrem dopředu moc nepředvedl, snad jen Viniciusova střela ze střední vzdálenosti z 5. minuty mírně ohrozila Fährmanna mezi třemi tyčemi, německý gólman si však s tímhle pokusem dokázal poradit.

Pak už Schalke podle předpokladů roztáčelo svůj kolotoč. Meyer v 8. minutě trefil svou pumelicí břevno, to samé se o pár minut povedlo Geisovi, který tentokráte pálil z větší vzdálenosti, akorát se podařilo míč mírně tečovat gólmanovi Watermanovi. Ve 28. minutě se pak svěřenci Andrého Breitenreiterovi ujali zaslouženého vedení.

Geis poslal z levé strany centr ze standardky na hranici malého vápna, kam si naběhl Matip, jenž hlavou překonal vyběhnuvšího Watermana. Deset minut před obrátkou se trefil rovněž Huntelaar, který ve středu hřiště přebral přihrávku od Meyera a krásnou táhlou střelou zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Německý celek mohl o svém vítězství definitivně rozhodnout krátce po obrátce, avšak přímý volný kop Aoga nebyl úspěšný. V 63. minutě se Schalke marně radovalo z gólu po přesné střele Goretzky, jelikož Huntelaar v ofsajdu clonil Watermanovi, který tak nemohl na tuhle situaci dobře zareagovat.

Hosté se definitivně uklidnili po vstřelené brance ze 71. minuty. Po rychlém brejku Meyer přihrál na pravou stranu úplně volnému Huntelaarovi, který ihned z první poslal svůj přízemní pokus ke vzdálenější tyčce. V 77. minutě ještě De Vincenti poslal k rozhodčímu Chapronovi pár nevybíravých slov, a musel se tak předčasně pakovat ze hřiště.

Autor: Patrik Sandev / eurofotbal.cz