07.08.2014 19:30 CET
1 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - St. Johnstone FC 1:1

Spartak Trnava uhral v domácej odvete 3. predkola Európskej ligy proti škótskemu St. Johnstone remízu 1:1, ktorá im zaručuje postup do ďalšej fázy. Spartak má skupinovú fázu na dosah, no ku vysnívanému cieľu ešte potrebuje vyradiť súpera v 4. predkole.

Odvetný zápas, ktorý sa hral pred vypredaným hľadiskom v Zlatých Moravciach, mal od začiatku slušný náboj. Obe mužstvá hrali v rýchlom tempe, no aktívnejší boli hráči škótskeho zástupcu, ktorí sa chceli dostať do lepšej pozície rýchlym gólom. Ten mohol po štvrťhodine hry streliť May, jeho strelu z vyloženej pozície však Rusov bravúrne vytlačil nad brvno. St. Johnstone mal v týchto minútach hernú prevahu, no pred polhodinou hry mohol inkasovať. Po Mikovičovej práci sa do dobrej pozície rútil Schranz, ale v skrumáži už loptu do bránky nedostal. Od tohto momentu sa Spartak prebral a taktiež začal byť nebezpečným v ofenzíve. V 37. minúte sa v šestnástke uvoľnil Schranz a poslal nepríjemnú spätnú prihrávku, ktorú však nabiehajúci Janečka v páde do odkrytej bránky nezasunul. Hostia sa o dve minúty z ničoho nič dostali do vedenia. Postupnú, na pohľad nevinnú akciu, zakončoval Stevie May a na jeho tečovaný pokus bol Rusov prikrátky - 0:1. Tento moment hostí psychicky nakopol, no do polčasového hvizdu už nič vážne nevyprodukovali.

Trnave sa v druhom dejstve podarilo tlak hostí minimalizovať. Hra bola v úvodných minútach vyrovnaná, hralo sa predovšetkým v strede poľa, kde sa už začalo taktizovať. Spartak bol opatrnejší v defenzíve a často kúskoval rozohrávku súpera, ktorý sa snažil dostať na koňa druhým gólom. Zverenci Juraja Jarábka sa pochopiteľne do ofenzívy nehrnuli, ale v 70. minúte mali skvelú príležitosť na vyrovnanie. Na priamy kop Saba si najvyššie vyskočil Vyskočil, ale Mannus skvelým reflexívnym zákrokom podržal svoj tím. Na škótskom tíme bolo postupom času badať zvýšenú nervozitu, hráči začali byť netrpezliví a skúšali to najmä nakopávanými loptami. Tie si trnavská defenzíva strážila a navyše sa Spartaku podarilo vyrovnať. Stalo sa tak v 83. minúte, kedy chybu v hosťujúcej obrane dokonale využil Mikovič. Po odrazenej lopte sa ocitol úplne sám pred Mannusom a toho rutinérsky prekonal - 1:1. Hostia sa ešte v závere snažili gólom dostať do predĺženia, ale ich snaha už bola márna.

Autor: Filip Kubaliak