04.10.2012 19:00 CET
3 : 0
(3:0)

Videoton FC - Sporting CP 3:0

Fotbalisté Videotonu se možná postarali o největší překvapení večera a dokázali porazit favorizovaný Sporting rozdílem třídy. Domácí totiž měli skvělý první poločas a díky třem brankám v úvodních pětatřiceti minutách získali cenné vítězství. Ve druhé půli už domácí skvěle bránili a opařenému portugalskému celku nedovolili ani snížit. Po úvodní prohře na půdě belgického Genku v poměru 0:3 se tak dostali na druhé místo skupiny.

Mají totiž na kontě tři body a vzhledem k remíze 2:2 belgického celku se švýcarskou Basilejí se dostali na postupové místo. Sporting je naopak za očekáváním a s jedním bodem na kontě klesl prozatím na poslední místo skupiny. Domácí se dostali do vedení po první vážnější akci zápasu přesně po čtvrthodině hry. Po střele Nikoliče dokázal gólman Rui Patricio vyrazit jen před sebe a s dorážkou neměl problém Paul Vinicius.

O dvě minuty později měli světlejší chvilku také hosté, nicméně sólo Rojy dokázal fantasticky zlikvidovat gólman Božovič. Ve 21. minutě Videoton zvýšil svůj náskok, když po centru Tótha zakončil přesně hlavou Filipe Oliveira - 2:0. Ve 35. minutě to už vypadalo s portugalským celkem hodně špatně, tříbrankové vedení totiž zajistil svému celku Nikolič, který získal míč po hrubé chybě Roja a s přehledem zakončil.

Hosté mohli snížit po šanci Rikyho van Wolfswinkela, jeho hlavičkový pokus skvěle zlikvidoval Božovič. Domácí poté skvěle bránili do konce poločasu a stejná situace byla k vidění i po změně stran. Teprve v 66. minutě se Sporting dostal do velké šance, jenže Jeffrona Suaréze skvěle vychytal opět kouzelník Božovič. Domácí následně už nadějný stav ubránili bez ztráty korálku a radují se tak z naprosto senzačního vítězství.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz