26.07.2012 20:30 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan nedokázal postúpiť cez Videoton

Slovan Bratislava nedokázal naplniť očakávania i svoje ciele v odvete 2. predkola Európskej ligy na pôde Videotonu, kde po domácej remíze 1:1 rovnako remizovali, lenže bez gólov, čo posúva do ďalšieho predkola maďarského účastníka.

Odvetný zápas sa na pôde Videotonu začal aktívne. Obe mužstvá hrali otvorený a útočný futbal, čo ocenila aj početná kulisa na štadióne v Székesfehérvári. V 11. minúte posielal riskantnú malú domov domáci zadák Vinicius, a veľa nechýbalo Šebovi k tomu, aby toto zaváhanie aj využil. V nasledujúcich minútach zaujala akurát fanúšikovská vojna vo fandení, keďže za oboma klubmi stáli verní fanúškovia. Videoton mal však pochopiteľne hlasnejších fanúšikov, no ani belasí sa nenechali zahanbiť. Aktívnejší boli aj domáci hráči Videotonu, ktorí si však rovnako ako Slovan nevedeli vytvoriť dobrú šancu. V 33. minúte potiahol Bagayoko loptu a následne našiel Šeba, ktorý len tesne minul bránu Božoviča. Do konca 1. polčasu sa už nič vážne neudialo a skončil teda bezgólovou remízou.

Slovan nastúpil do druhého polčasu ofenzívnejšie, ich snaha však nebola odmenená. V 52. minúte naopak dobre strieľal Oliveira, ktorý mieril len tesne vedľa pravej žrde. O 13 minút sa ten istý hráč znovu ocitol v nádejnej pozícii, ale jeho dobrá strela bola napokon zblokovaná na rohový kop. Postupom času Slovan strácal svoju aktivitu a bojovnosť, naopak domáci boli čoraz lepším mužstvom. V 85. minúte mohol definitívne rozhodnúť domáci Gyurcsó, ale jeho pokus skončil len v rukaviciach Putnockého. V závere ešte Slovan vytvoril menší tlak, ale vabank belasých s nakopávanými loptami nebol receptom na úspech. Videoton tak dokázal doma uhrať bezgólovú remízu 0:0, ktorá ich posúva do 3. predkola Európskej ligy.

Autor: Filip Kubaliak