07.03.2013 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Biancocelesti uspěli ve Stuttgartu a mají nakročeno k postupu

Hodně nadějnou pozici do odvety si vybojovalo římské Lazio, které na hřišti Stuttgartu víceméně trestalo domácí chyby a nakonec si odváží slibný výsledek 0:2. VfB tak bude muset hrát na italské půdě vabank.

Obě strany udělaly po ligových porážkách hned několik změn, počáteční aktivita však přesto ležela na domácích kopačkách. Nadějnou možnost měl po Gentnerově pasu Traoré, guinejský křídelník ovšem ze slibné pozice mířil vysoko nad prostor ohraničený třemi tyčemi! Prvně jmenovaný byl hodně vidět i nadále, kdy prodloužil Sakaiův centr, hlavičkující Okazaki si ale na bezchybného Marchettiho nepřišel!

Tlak švábského mužstva začal pomaličku vrcholit, avšak nečekaně udeřilo na opačné straně: Boka a Kvist nechali Candrevovi až příliš mnoho prostoru, čehož následně využil Ederson a podařenou střelou k bližší tyči otevřel skóre - 0:1! Reagovat mohl Okazaki, který těžil ze skvělé práce debutujícího Maxima, ovšem nakonec z celé akce nic převratného nevzešlo. Naproti tomu Cana po rohu hlavičkoval jen těsně vedle vymezeného prostoru! Aktivního Maxima musel čtyři minuty před pauzou nahradit Hajnal. Ještě nato mohl po Gentnerově pobídce srovnat krok Okazaki, hlavou ale mířil těsně vedle!

Krátce po patnáctiminutovém oddechu se místo defenzivně laděného Williama Kvista podíval na trávník přeci jen pro soupeřovu branku výrazně nebezpečnější Martin Harnik. Tato rošáda se však Bruno Labbadiovi dvakrát nepodařila. Otevřeného středu využil Onazi, jenž si poté věděl rady s Rüdigerem a nekompromisní ranou k levé tyči zvýšil na 0:2. Definitivně rozhodnout mohl po volném přímém kopu Candreva, tomu se však postavil do cesty obětavý Okazaki a mičudu vychýlil! Japonec měl krátce nato již třetí velkou možnost, ani tentokráte ovšem nedokázal zacílit přesně!

Závěrečných pětadvacet minut přineslo velkou převahu VfB, avšak většina ofenzivních výpadů končila na dobře zformované obraně Biancocelesti. Hned dvě nadějné šance měl po standardce Hajnal, nejdříve ale mířil pouze do zdi, aby si následně na strážce italské branky nepřišel! Maďarský záložník oslovil osm minut před koncem Tasciho, ten však hlavou neuspěl a stejně dopadl na druhé straně Lulić!

Autor: Jiří Vojík / kicker.de