VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Další články

Stuttgart bude chtít oplatit Hoffenheimu říjnovou porážku

Předpoklady k tomu má výběr Sebastiana Hoeneße veliké, jelikož jeho aktuální forma nahání soupeřům strach. Naopak TSG věří, že se podaří odčinit týden starou porážku s Eintrachtem.

Guirassy trefil proti Unionu tři body, Stuttgart nahání Bayern na dvou frontách

Fotbalisté Stuttgartu porazili ve 25. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Union Berlín 2:0. Rozhodující trefu si připsal v 19. minutě Serhou Guirassy, který svým 21. gólem v sezoně snížil v tabulce ligových kanonýrů manko na vedoucího Harryho Kanea na šest branek. Kromě střeleckého souboje těchto mužů docházelo mezi Bayernem a Šváby k přetahované i v celém bundesligovém pelotonu, v němž se domácí přiblížili průběžně druhým Bavorům na rozdíl jediného bodu. Porážce Die Eisernen nezabránil ani Alex Král, jenž se dostal na trávník v 66. minutě.

Vzkaz do Bavorska: Stuttgart zareagoval na spekulace, Hoeness má smlouvu do roku 2027

Sebastian Hoeness spojil svou budoucnost se Stuttgartem do roku 2027. Aktuálně třetí celek bundesligové tabulky, který zatím nechává za sebou daleko ambicióznější Dortmund nebo Lipsko a usiluje o kvalifikaci do Ligy mistrů, již dotáhl do úspěšného konce všechna jednání. Navzdory tomu, že po službách jednačtyřicetiletého stratéga pokukovali hlavně v Bavorsku.

Ofenzivní fotbal versus pevná obrana. Přemůže Stuttgart navzdory absencím Union?

Páteční bundesligovou předehrávku protentokrát obstarají dva týmy s odlišným pojetím hry. Zatímco berlínský Union je už roky znám svým urputným přístupem vycházejícím z pevné defenzivy, Stuttgart sází na líbivou kombinační souhru, díky níž v sezóně slaví úspěch. Ukáže se VfB v podobném světle i proti "Eisernen"?

Guirassy zakulatil své gólové konto a zavelel k honu na druhý Bayern

Fotbalisté Stuttgartu zvítězili ve 24. kole Bundesligy nad Wolfsburgem 3:2. První poločas za Vlky odehrál Václav Černý, po přestávce již na hřiště nenastoupil a vyrovnávací trefu Joakima Maehleho sledoval jen ze střídačky. Stejný hráč ale záhy fauloval v pokutovém území a Serhou Guirassy využil nabídnutou příležitost ke vstřelení své druhé branky v utkání. Díky těmto zásahům dosáhl uzdravený útočník mety 20 gólů v ligovém ročníku. Hosté tak vyhráli už pátý z posledních šesti ligových duelů a na druhý Bayern ztrácí v tabulce čtyři body.

Hoeness kandidátem pro Bayern? Německo opěvuje novou trenérskou hvězdu

Otec hrával za Bayern, strýc Uli rovněž a dodnes je čestným prezidentem klubu z Bavorska. Není divu, že když teď Sebastian Hoeness předvádí skvělé výkony se Stuttgartem v Bundeslize, mluví se o něm jako možné volbě na brzy uvolněný post po Thomasi Tuchelovi.

Vyhraje už Wolfsburg v novém roce? Na jeho půdu pocestuje třetí Stuttgart

Stuttgart naposledy překvapivě remizoval s Kolínem nad Rýnem, usilujícím o záchranu, ale naštěstí pro něj čtvrtý Dortmund i páté Lipsko v minulém kole prohrály, takže svůj náskok na třetí příčce dokonce o malý kousek navýšil. Nyní se pokusí pojistit si postavení v tabulce na půdě Wolfsburgu, který prakticky po celou sezónu nachází těžkopádně cestu za vítězstvími.

Boj o moc ve Stuttgartu? Porsche chce v jedné z funkcí nahradit prezidenta klubu Vogta

Podle zpráv médií usiluje společnost Porsche AG o změny ve vedení německého bundesligového klubu VfB Stuttgart. Podle plánů automobilky by měl být 54letý Claus Vogt, který je považován za "prezidenta fanoušků", brzy nahrazen v pozici předsedy dozorčí rady.

Kolín odjel zvenku po nečekané ztrátě Stuttgartu potřetí v řadě se stejným výsledkem

Fotbalisté Stuttgartu remizovali ve 23. kole Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 1:1. Skóre otevřel v 53. minutě Enzo Millot, když přízemní střelou z bezprostřední blízkosti propálil hostujícího brankáře. O dělbě bodů rozhodl krátce po hodině hry mládežnický reprezentant Německa Eric Martel. Švábové tak teprve potřetí v sezoně nepotěšili své fanoušky domácí výhrou. Kozlové zase třikrát v řadě odjeli z cizího stadionu po totožném výsledku s bodem, který jim ale v záchranářském boji příliš nepomohl.

Stuttgart si chce proti Kölnu připsat šestnáctou výhru v sezoně

VfB by rádo využilo slabší formy Bayernu, který před týdnem prohrál s Bochumí, třebaže jí v minulosti víckrát nasázelo i sedm branek. Kozli se tváří býti příznivým soupeřem. I proto, že po dvaadvaceti kolech mají na kontě stejný počet porážek jako za celý minulý ročník.

Ozvěny z Bundesligy: Stuttgart prodal akcie. A doufá, že získal turbo

Investoři. Do Bundesligy je fanoušci nechtějí pustit, v mnoha klubech už ale mají značný vliv. Část akcií prodal mecenáši naposledy Suttgart? Co za to dostane? Jak se v Německu na podobné obchody nahlíží? A co přinesly v jiných oddílech?

Návrat afrického snajpra na střeleckou listinu pomohl prohloubit mizérii Darmstadtu

Fotbalisté Stuttgartu vyhráli ve 22. kole Bundesligy na hřišti Darmstadtu 1:0, a nadále tak mohou snít o účasti v Lize mistrů. Skóre otevřel ve 14. minutě Serhou Guirassy, který se v základní sestavě Švábů objevil poprvé od Vánoc. Jeden z nejlepších kanonýrů celé soutěže zároveň právě od druhé poloviny prosince čekal na přesný zásah. Rozhodující trefou se ale nakonec stal až gól Mahmouda Dahouda ze závěru celého utkání, jehož druhou polovinu hosté odehráli v početní nevýhodě.

Zvítězí Stuttgart počtvrté v řadě? Rozjetí "Schwaben" cestují do Darmstadtu

Stuttgart dál válí a poměrně bezpečně se drží na třetím místě bundesligové tabulky. Pokud potvrdí roli favorita, udrží si Schwaben toto postavení i po výletu do Darmstadtu. Tamní Lilie totiž sídlí na samém konci pořadí nejvyšší německé soutěže.

Mohuč na domácí sílu Stuttgartu recept nenašla, hosty srazily přesné centry Stenzela

Stuttgart porazil ve 21. kole Bundesligy na vlastní půdě Mohuč 3:1. Trápící se Carnival Club odolával Švábům dlouho i díky tomu, že sudí musel na několik minut přerušit hru kvůli pokračujícím protestům německých fanoušků proti tamní fotbalové asociaci. V nastavení prvního poločasu však domácí dvakrát rychle po sobě udeřili zásluhou Pascala Stenzela, jenž zaznamenal u obou branek asistenci. K neporazitelnosti před vlastními fanoušky, která trvá už osm soutěžních klání, příspěl svou 14. trefou v letošním ročníku i kanonýr Deniz Undav, čímž pomohl upevnit postavení svého týmu na třetím místě v tabulce.