08.11.2012 19:00 CET
4 : 2
(1:1)

Cavani čtyřmi zásahy vyprovodil Dněpr a drží Neapol ve hře

Neapol přece jen dokázala navázat na úvodní kanonádu proti AIK Solna a rovněž Dněpropetrovsku přibalila na cestu rovnou čtyři kousky! Největší a rozhodující podíl má na vítězství Cavani, který zatížil ukrajinské konto čtyřmi brankami!

Édinson Cavani dostal od Waltera Mazzarriho na půdě Evropské ligy nečekanou pozici v základní sestavě, a to se pro domácí ukázalo jako trefa do černého! Hned po sedmi minutách hry narýsoval Džemaili uruguayskému kanonýrovi parádní pas, jenž se stal pro spolehlivého kanonýra vděčnou nabídkou - 1:0. Cavani následně nechal vyniknout i Laštůvku, poté hned dvakrát pro změnu netrefil branku Dossena!

Hosté premiérově zahrozili v osmnácté minutě, ale dalekonosný pokus Kankavy se mezi tři tyče nevešel. Neuspěl ani hlavičkující Zozulja, kterého na opačné straně napodobil zpoza vápna pálící Inler. Srovnáno však bylo po půlhodině hry: Odibe vyhrál hlavičkový souboj pro Fedeckyje, který už se z bezprostřední blízkosti snad ani nemohl zmýlit - 1:1. Fedeckyj tak jen potvrdil, že má na Neapol výhradně spadeno (skóroval i v prvním duelu).

Kdo se začátkem druhé půle čekal bláznivý nápor jihoitalského mužstva, musel být pochopitelně zklamaný - Vargas naopak naivní ztrátou míče nabídl možnost pro Rosatiho, který okamžitě předal míč na Zozulju, který nekompromisně zakončil - 1:2. San Paolo rázem utichlo! Na to reagoval domácí lodivod hned třemi změnami: Hamšík a Insigne nahradili dvojici Donadel - Vargas.

Otevřený fotbal nahoru dolu pokračoval... Odibe mohl přidat další hřebíček do rakve, ale z dobré pozice nepochopitelně neuspěl! Tým zpod Vesuvu musel zachránit opět Cavani, který se v sedmdesáté sedmé minutě postavil ke standardce a střelou k bližší tyči nekompromisně zavěsil - 2:2. Otočit skóre mohl zanedlouho Insigne, jeho rána však z vnější strany zamířila do tyče! Hamšík ale dvě minuty před koncem našel od rohového praporku hlavu Cavaniho, který opět nezaváhal a hattrickem otočil na 3:2. Už v nastavení pak bývalý hráč Palerma výsledek zpečetil - 4:0.

Autor: Jiří Vojík / football-italia.net