09.08.2012 19:30 CET
0 : 3
(0:1)

Trnava prehrala v odvete rozdielom triedy

Trnava nedokázala nadviazať na skvelý výsledok z Bukurešti, keďže v odvete zaváhala prehrou 0:3. Napriek tomu však v odvete bojovala o postup, ale futbalovejšia Steaua napokon aj zaslúžene postúpila. Spartak to však dotiahol zo slovenských mužstiev v pohárovej Európe najďalej, za čo si zaslúži uznanie. Je však škoda, že slovenské zastúpenie v Európe sa končí už v 3. predkole Európskej ligy.

V Trnave sa začal odvetný zápas veľmi svižne. Loptu na svojich kopačkách však mali hostia, ktorí hrali veľmi aktívne. V ôsmej minúte sa im to aktívna hra vyplatila, keďže sa Steaua ujala vedenia a scenár sa opakoval z prvého zápasu, len v podaní opačného tímu. Totižto sa Rusescu šikovne uvoľnil po vhodenom aute, poslal prízemný center do malého vápna, kde dokopol loptu za chrbát Filipka brazílsky hráč Rocha - 0:1.

Trnava si takýto úvod vôbec nepredstavovala, ale napriek tomu naďalej išla za postupom, za ktorým ju hnal aj takmer vypredaný štadión, v ktorom bola skvelá atmosféra. V 17. minúte z diaľky tvrdo vystrelil Stožický, ale Stanca bol pozorný. V 23. minúte vyboxoval Filipko nebezpečný center iba na súpera, ktorý však z voleja nepotrestal zaváhanie českého gólmana. O päť minút neskôr mal Filipko opäť problémy pri náročnom pokuse hostí, ale všetko napokon upokojil odkopom Hanzel.

V 33. minúte potiahol Čarnota po pravej strane loptu, nahral ju na Tomačeka, ktorý centrom našiel hlavu Janečku, ten však Stancu neprekvapil. V 40. minúte sa po centri Čarnotu z pravej strany odrazila loptu k Tomačekovi, ktorý z voleja strieľal len na Stancu. V závere prvého polčasu ešte Costea ohrozil Filipka dobrou strelou, ale domáci gólman bol pozorný. Po ukončení 1. polčasu odchádzali do šatne spokojnejší hostia, ktorí gólom Rochu v 8. minúte vyrovnali postupové šance 50 na 50.

Hostia začali druhý polčas opäť lepšie ako Trnava. V 49. minúte sa po peknej akcii uvoľnil Chipciu, ale Filipko včasným vybehnutím zabránil druhému inkasovanému gólu v jeho sieti. V 52. minúte zahrával priamy kop domáci Tomaček, ale na jeho strieľaný center už nedočiahol ani Karhan a tiež ani Janečka. V 63. minúte zahrával na druhej strane Bourcenu priamy kop, s ktorým si však Filipko dobrým zákrokom poradil. Následne sa hra presunula skôr do stredu poľa, čo pre Trnavu nepredstavovalo až také nebezpečenstvo. Napriek tomu mali hostia stále väčšiu aktivitu.

V 76. minúte však hostia strelili dôležitý gól. Po rohovom kope sa v skrumáži ocitol Rusescu, ktorý slabšou strelou prekonal Filipka - 0:2. Trnava potrebovala k postupu ešte dva góly, preto hru pochopiteľne otvorila. V 84. minúte však hostia pokorili akúkoľvek šancu Spartaka na postup. Po presnom centri Parvulesca z pravej strany sa presadil Stefan Nikolič - 0:3. Do konca zápasu už obe mužstvá dohrávali zápas, a Trnava si zároveň užívala za potlesku svojich skvelých fanúškov posledné minúty v pohárovej Európe.

Autor: Filip Kubaliak