19.07.2012 19:00 CET
3 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Duel rozhodla Trnava už v prvom polčase, no gól na 3:1 sľubuje zápletku aj v odvete

Spartak Trnava si s írskym tímom Sligo Rovers poradil, už v prvom polčase vsietil tri góly a ujal sa vedenia, ktorý zaručoval pohodlný priebeh v druhom dejstve. Hostia sa však nadýchli k ofenzíve a odmenou za to bol kontaktný gól, ktorý v odvete ešte môže zohrať dôležitú rolu.

Spartak začal ofenzívne a od začiatku ukazoval dobrý pohyb, ktorý viedol k niekoľkým možnostiam na skórovanie. Prvú šancu však mali hostia v 17. minúte, to sa Ndo dostal k centru a lopta preletela pokutovým územím. Tam ale našťastie pre domácich nikto nečíhal. O desať minút nebezpečne pálil Cretaro, tesne minul. Po polhodine hry sa strelou prezentoval Gross a brankár hostí musel vyrážať. Mierny tlak Trnavy sa stupňoval a vyvrcholil v 37. minúte. Po rohovom kope sa hlavičkou presadil Karhan a otvoril skóre - 1:0. Uragán šancí nekončil, Spartak si to najlepšie nechal na koniec prvého dejstva. Ešte predtým však mohol hneď vyrovnať North, ale nabehnutie na center na gólové zakončenie nestačilo, chýbali centimetre. V 44. minúte sa z ničoho nič dostal k strele Mikovič a upravil na 2:0 a ten istý hráč povedal posledné slovo o minútu na to. Opäť sa dostal k lopte, obišiel brankára a z uhlu stanovil polčasový a výborný výsledok pre Trnavu - 3:0.

V dosť pochmúrnej nálade museli nastupovať na druhý polčas hostia z Írska, ale stále ešte mali o čo hrať. V 53. minúte sa mohol o zníženie postarať Cretaro, ale krásnou strelou trafil len brvno Filipkovej brány. Po hodine hry potom Filipko zachránil opäť, prudkú bombu hostí vytlačil na roh. Sligo Rovers sa pokúšalo znížiť čoraz väčšou aktivitou pred bránou Spartaka a vyplatilo sa. V 68. minúte sa hlavičkou presadil Peers a vsietil dôležitý gól, ktorý ešte v konečnom dôsledku môže znamenať veľmi veľa. Aj desať minút pred koncom duelu predviedli hostia pohľadnú akciu, ktorú však po kombinácii Boca s Gaynorom nemal kto zakončiť. V závere sa Íri snažili nakopávanými loptami dostať za obranu Trnavy, ale tí sa umne bránili a zmenu skóre už nedovolil. Výsledok 3:1 je však pred odvetou zradný a andelov môže mrzieť, že zbytočne inkasovali.

Autor: Ľubomír Hudačko