04.10.2012 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

Metalist Charkov - Rapid Vídeň 2:0

Fotbalisté Charkova zaznamenali první výhru ve skupině, když dokázali porazit papírově nejslabšího účastníka skupiny a opět potvrdili rostoucí úroveň ukrajinské ligy. Po velmi cenné remíze 0:0 na půdě německého Leverkusenu nyní znovu tradičně neinkasovali a díky skvělé závěrečné půlhodině vyhráli nakonec 2:0. Rakouský celek ale nepředvedl vůbec špatný výkon a ukázal, že se v boji o postup rozhodně nechce vzdát.

Po dvou zápasech má Rapid sice na kontě 0 bodů a náleží mu poslední místo tabulky, ovšem rozhodně ještě není konec. První dvacetiminutovka nenabídla žádnou výraznější šanci a teprve poté se poprvé ozvali hosté. Po střele z hranice vápna zazvonila na ukrajinském stánku tyč a dorážku Alara dokázal skvělým zákrokem zlikvidovat gólman Gorjajnov. Rakouský celek pokračoval v náporu a deset minut před koncem pálil těsně vedle Hofmann.

Po změně stran se ale síly na hřišti obrátily a Charkov začal tlačit. V 54. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Sosa, jenže napálil jen stojícího gólmana Königshofera. Charkov se dostal do vedení v 66. minutě po dlouhém centru do středu vápna se k hlavičce probojoval Edmar a přesně zakončil. Rapid poté musel otevřít obranu, jenže směrem dopředu nic zajímavého nevymyslel a naopak inkasoval deset minut před koncem.

Po narážečce střídajícího Williana se dostal do zakončení Xavier Cleiton a přesnou střelou k tyči dal ukrajinskému celku jistotu. Utkání se následně pouze dohrávalo a ve třetí nastavené minutě přišla další pohrom pro rakouský tým. Nervy na uzdě neudržel Guido Burgstaller, který naprosto surovým faulem poslal k zemi spoluhráče a sudí byl nekompromisní, přímá červená karta byla naprosto zasloužená.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz