08.11.2012 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Girondins Bordeaux - CS Marítimo 1:0

V tabulce skupiny D si výrazně přilepšilo Bordeaux, francouzský klub doma dokázal porazit Marítimo a vypracoval si tříbodový náskok na třetí Bruggy. Šance portugalského klubu na postup jsou naopak už hodně malé.

Domácí začali zápas lépe a dostali se do tlaku, na první výraznější šanci ale i tak čekali do 16. minuty. A fanoušci mohli hned oslavovat gól. Z pravé strany poslal míč do vápna Maurice-Belay, na jeho centr si naběhl Bellion a přesnou hlavičkou otevřel skóre - 1:0.

Marítimo mohlo okamžitě odpovědět, hlavičku Rosaria ovšem zablokoval Henrique. Jinak se hrálo především podle domácích not a hned dvakrát zahrozil Diabate, ani jeden jeho pokus si cestu do sítě nenašel.

Ve 41. minutě byl hodně blízko ke vstřelení pojistky Henrique, jeho hlavičku ovšem zastavila tyč.

Marítimo prohrávalo a potřebovalo zatopit pod ofenzivním kotlem, veškerá jeho snaha ovšem dlouho rezultovala v nepřesné pokusy. Jejich autory byli Serra Olberdam, Joao Luiz a Marcio Rosario a ani jeden z nich nenadělal práci nudícímu se Carassovi.

Další minuty se nesly v podobném duchu a gól nedali ani Heldon a Simao. Branku vstřelil až pět minut před koncem Roberge, radost mu ovšem pokazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Poslední naděje hostů na bodový zisk pak zhasla v nastavení, kdy Sertić odvrátil nebezpečí po trestném kopu Heldona.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com