12.07.2012 19:30 CET
2 : 1
(0:0)

Senica dokázala po veľkej dráme napokon postúpiť

Odveta 1. predkola Európskej ligy Senica - MTK Budapešť mal dramatický priebeh, ale podobný prvému zápasu. Hostia sa po jedenástke dostali do vedenia kapitánom Kantom, stav vyrovnal po dvoch minútach od vylúčenia hosťujúceho hráča podobne ako v prvom zápase Blackburn. Senica však využila presilovku aj druhýkrát, keď na 2:1 otočil Kalabiška. Senica tak aj s poriadnou dávkou námahy postúpila cez MTK, ktoré Záhorákov poriadne potrápilo.

Hostia už od začiatku zápasu preukázali, že Senicu nebude čakať ľahký boj. Už v 2. minúte sa po krásnej kolmici uvoľnil Konyves, no Kamesch včasným vybehnutím nedovolil zakončovateľovi v dobrej pozícii skórovať. Neskôr sa hra presunula len medzi šestnástky a dlhšie sme nevideli výraznejšiu šancu, čo fanúšikov na senickom štadióne veľmi netešilo. V 23. minúte mohli hostia využiť veľmi nepresnú a riskantnú prihrávku Križka na stopéra Brabeca, no Konyves opäť neuspel proti Kameschovi, ktorý aj na druhýkrát vytiahol skvelý zákrok. O tri minúty neskôr pohrozili aj domáci, po dlhom autovom vhadzovaní Diviša sa k hlavičke dostal Kóňa, ktorého pokus skončil na hornej sieti. V 34. minúte sa po nakopnutej lopte Wijlaarsa prepadla lopta za obranu MTK až ku Hošekovi, ktorý z voleja mieril iba na Hegedusa. V 40. minúte mohol Záhorákov po odrazenej lopte dostať do vedenia Blackburn, ktorý však mieril nad bránu MTK. Tesne pred polčasovým hvizdom našiel Diviš na hranici šestnástky Hošeka, ktorý následne vystrelil len do bočnej siete. V nadstavenom čase ešte vystrelil hosťujúci Kanta, ale Kamesch si s jeho pokusom bez problémov poradil. Polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase boli spočiatku opäť aktívnejší Seničania. V 48. minúte centroval z pravej strany Diviš na Pavlíka, ktorý prehlavičkoval bránu Hegedusa. O štyri minúty však prišiel pre Senicu veľký šok. Erich Brabec v pokutovo území nedovolene zastavil Kantu, a nasledovala penalta, ktorú sám kapitán už v odvete na rozdiel od prvého zápasu premenil - 0:1. Senicu tento gól veľmi zaskočil, no zároveň museli zvýšiť úsilie aspoň o vyrovnanie. O dve minúty mohli hostia dokonca zvýšiť vedenie, keď poslal nepríjemný center popred bránu striedajúci Csiki. Po hodine hry nepríjemne vypálil Csiki, no Kamesch loptu dokázal chytiť. V 63. minúte poslal Kóňa nepríjemný center pred bránu MTK, ktorý trestuhodne prestrelil nad bránu Pavlík. O päť minút neskôr vystrelil presne domáci Ďurica, ale Hegedus bol pozorný. Od 71. minúty hrala Senica opäť v presilovke, podobne ako v prvom zápase, keď po druhej žltej karte mieril predčasne pod sprchy Vadnai. Iba necelé dve minúty po vylúčení maďarského hráča dokázala Senica vyrovnať, keď si presný zásah pripísal opäť Rolando Blackburn - 1:1. V 81. minúte sa krásne individuálne presadil Jaroslav Diviš, ale Hegedus nepustil loptu za svoj chrbát. O šesť minút neskôr sa však Senici napokon podarilo otočiť stav, keď z voleja nedal šancu Hegedusovi Kalabiška - 2:1. Do konca zápasu si už Záhoráci užívali posledné minúty zápasu a ustrážili si jednogólové vedenie.

Senica si postupom zaistila 2. predkolo Európskej ligy. V ňom čaká FK neľahký súper: cyperský klub APOEL Nikózia, ktorý pred rokom skončil až v štvrťfinále Ligy majstrov, kde ich vyradil španielsky veľkoklub Real Madrid.

Autor: Filip Kubaliak