2 : 1
(1:1)
Parken, Kodaň

FC Kodaň - Molde FK 2:1

Zkušenější Kodaň v severském derby porazila Molde a úspěšně vstoupila do letošního ročníku Evropské ligy. Dánský klub si tak alespoň částečně spravil chuť po druhém neúspěšném postupu do Ligy mistrů za sebou.

Kodaň je už zkušeným účastníkem evropských pohárů; kroutí si svoji sedmou sezonu v řadě; a tyto zkušenosti prodala i dnes proti norskému soupeři, kterého trénuje manchesterská legenda Ole Gunnar Solskjaer. Skóre otevřel po 20 minutách Dominique Claudemir, ještě v první půli pak vyrovnával Pape Diouf. Domácím potom po přestávce nebyla uznána branka, ale Andreas Cornelius v 74. minutě definitivně rozhodnul.

Cornelius byl výraznou postavou od začátku zápasu, ale jeho úvodní hlavička mířila mimo a s následnou střelou si poradil brankář Espen Pettersen. Pak už ale domácí skórovali - Lars Jacobsen si naběhl do útočného pásma a stříleným centrem do vápna našel Claudemira, který zpracoval míč a zakroutil jej za Pettersenova záda - 1:0. Hosté se zlobili, Cesar Santin byl při celé akci v ofsajdu, ale gól platil.

Molde zareagovalo doslova pár vteřin před přestávkou, kdy domácí obrana nechala odcentrovat Martina Linnese, který našel Dioufa samotného před otevřenou klecí - 1:1.

Kodaňští podruhé skórovali v 59. minutě. Střela Ragnara Sigurdssona byla vyražena na kopačky Martina Vingaarda, který dorážel do branky, ale podle rozhodčího stál v ofsajdu - gól tedy neplatil. O 15 minut později však už bylo rozhodnuto - Igor Vetokele odvedl dobrou práci na pravé straně hřiště a naservíroval Corneliusovi míč před bránu - 2:1.

Diouf ještě mohl za hosty vyrovnat v samém závěru zápasu, ale gólman Kim Christensen si s jeho prudkou levačkou poradil, a všechny tři body tak zůstaly v Kodani.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com