04.10.2012 19:00 CET
2 : 2
(0:2)

FC Basilej - KRC Genk 2:2

Útočník Marco Streller svými dvěma trefami v utkání proti Genku vystřílel Basileji alespoň remízu. Genk až do 71. minuty vedl už 2:0, domácí se však nadchli v závěrečných minutách k náporu a dokázali rovněž dvakrát skórovat. Hosté i přes zisk jednoho bodu vedou tabulku skupiny G, pro FCB je to již druhý nerozhodný výsledek.

Genku se podařilo skórovat už po deseti minutách hry. A byl to hodně šťastný gól, který si na své konto připsal De Ceulaer. Původně jeho přihrávka směřovala na nabíhajícího Vossena, který se snažil do míče nějakým způsobem drknout. To se mu nakonec nepodařilo, přesto byla celá situace hodně nepřehledná.

A tak De Ceulaerova původní přihrávka skončila nakonec za zády váhajícího gólmana Sommera. Basilej mohla v prvním dějství hrozit leda tak z rohových kopů, se kterými si však defenzíva KRC nějakým způsobem vždy poradila. Osm minut před přestávkou zvýšil na 2:0 konečně Vossen, jemuž do skvělé pozice patičkou nahrál De Ceulaer.

Ve druhém poločase se přece jenom domácí celek vzpamatoval. Už v 52. minutě si vytvořil svou první vážnější šanci zápasu, když Díazův pokus skončil po lehké teči gólmana van Houta na tyči. Zpátky do zápasu Basilej vrátil devatenáct minut před koncem Streller, jenž proměnil penaltu po faulu Koulibalyho na Stockera.

Nejlepší kanonýr švýcarského klubu za poslední tři sezóny zařídil v 86. minutě svému týmu pořádně vydřený bod. Genk si zkrátka v poslední dvacetiminutovce vybral slabší chvilku a soupeř toho dokázal náležitě využít. Streller si nejlépe naběhl na centr z rohového kopu od Freie a van Houta překonal podruhé.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com