06.12.2012 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

Pyrrhovo vítězství pro Young Boys, tři body proti Anži na postup nestačí

Young Boys Bern udělali vše proto, aby vybojovali postup do jarní fáze Evropské ligy, bohužel to nestačilo. Milionářskou Anži Machačkalu porazili 3:1 a bodově se na ni tak dotáhli - kvůli výhře Liverpoolu v Udinese totiž stojí na jedné bodové úrovni i s anglickým týmem a ze vzájemných zápasů mají Young Boys nejméně korálků. S Evropou se tak pro letošní sezonu loučí.

Utkání začalo zostra, během čtvrthodiny se na stadionu udály tři gólové šance a nutno říci, že navrch měli Rusové. Už v šesté minutě měl velkou šanci Traoré, jehož nebezpečnou střelu fantasticky vyrazil gólman domácích Wölfli. Další vynikající zákrok vytáhl proti Eto’ovi na konci zmíněné čtvrthodiny, ještě předtím zahrozili i hráči Bernu. Konkrétně Zarate, jenž po Costanzově standardce mířil těsně mimo.

Góly padaly až na konci první půle. Skóre otevřel smolař z úvodu Gonzalo Zarate. Přijal přihrávku od Nuzzola a nádhernou ranou skóroval s pomocí odrazu od břevna - 1:0. Machačkala však stihla vyrovnat těsně před odchodem do kabin. Odil Ahmedov zužitkoval přihrávku Traorého a nekompromisně vyrovnal na 1:1.

Tento stav však netrval dlouho, už šest minut po změně stran šli do vedení opět domácí. Postaral se o to Moreno Costanzo, který pohotovým half-volejem překonal Gabulova v brankce Anži - 2:1. Chvíli poté měl na noze další vyrovnání Eto’o, ale Wölfli se potřetí zaskvěl a míč za záda nepustil.

Velkou nepříjemnost již tak prohrávající Machačkale způsobil Traoré. Po druhé žluté kartě logicky přišla červená a ruský celek dohrával o deseti mužích. Young Boys toho využili až v závěru, kdy po Freyově pase pečetil na konečných 3:1 Alexander Gonzales. Ani tato výhra však Bernu na postup nestačila.

Autor: Marek Ustohal